Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Fuarın Eskileri İşe Yaradı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kenar semtlerdeki 4 ilköğretim okuluna ve bir futbol sahasına spor salonu inşa edecek. Kültürpark'taki Yeni Fuar P

Yeni Asır
Fuarın Eskileri İşe Yaradı

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi, kenar semtlerdeki 4 ilköğretim okuluna ve bir futbol sahasına spor salonu inşa edecek. Kültürpark'taki Yeni Fuar Projesi kapsamında yıkılan pavyonlardan sökülen uzay çatıları, Çiğli ve Buca ilçeleriyle Eskiizmir, Limontepe, Yeşilyurt ve Yamanlar semtlerindeki spor salonları için kullanılacak.

İlköğretim okullarının bahçelerine inşa edilecek spor salonlarından hem okulun öğrencileri, hem de semtte faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri ile gençler yararlanacak.


Yerler belirlendi
Spor salonlarında en büyük maliyetin çatı olduğunu belirten yetkililer, fuardaki pavyonlardan sökülen uzay çatılarının maliyeti büyük oranda düşüreceğini kaydetti.
Yetkililer, okullardan gelen ve okulların bulunduğu bölgelerdeki spor tesisleri gözönüne alınarak yerleri belirlediklerini vurgulayarak, şunları söyledi:
"Çiğli'de Mehmet Hikmet Kaşarcı İlköğretim Okulu'na, Karşıyaka Yamanlar'da Yüzbaşı Ali Rıza Sadak İlköğretim Okulu bahçesine, Limontepe'de Saniye Hasan Saray İlköğretim Okulu'na, Buca'da Hoca Ahmet Yesevi Lisesi'ne ve Altınordu Spor Kulübü'nün Yeşilyurt semtindeki futbol sahasının bulunduğu alanın yanına yapılacak.
Yeni spor salonları gençleri kahve köşelerinden kurtaracak ve İzmir'de sporun gelişmesine katkı koyacak."

Görüşme sürüyor
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşmelerin sürdüğünü belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Etüd Proje Şube Müdürü Işık Çelikoğlu, şunları söyledi:
"Tesislerin yapılacağı okulların isimlerini belirledik. Önümüzdeki günlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün konuyla ilgili onayını alacağız. Herhangi bir terslik olmaması halinde çalışmalara en kısa sürede başlayacağız. Tesislerin kullanım hakkı İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde olacak."
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bütün bu çalışmaların Başkan Ahmet Piriştina döneminde uygulanan projelerin devamı olduğunu ve hiç aksatılmadan sürdürüleceğini ifade ettiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/fuarin-eskileri-ise-yaradi_13673.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!