Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

G.Antep, Zeugma ile Atağa Kalkıyor

Ek müze inşaatının tamamlanması ve Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin burada sergilenmeye başlamasıyla Gaziantep’in turizm potansiyeli art

NTV-MSNBC
G.Antep, Zeugma ile Atağa Kalkıyor

b>Ek müze inşaatının tamamlanması ve Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin burada sergilenmeye başlamasıyla Gaziantep’in turizm potansiyeli artacak.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) GAP Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Saip Konukoğlu, ek müze inşaatının tamamlanması ve Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin burada sergilenmeye başlamasıyla Gaziantep’in turizm potansiyelinin artacağını söyledi.

Konukoğlu, Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin Gaziantep’te sergilenmesinin çok önemli olduğunu belirtti.
Zeugma’dan çıkarılan mozaiklerin hem Gaziantep için hem bölge için önemli bir kültürel miras olduğunu ifade eden Konukoğlu, “Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapımına devam edilen ek müze inşaatının tamamlanması ve Zeugma’dan çıkarılan eserlerin burada sergilenmeye başlamasıyla Gaziantep’in turizm potansiyeli artacak. Gaziantep’teki kurum ve kuruluşların tarihi ve kültürel eserlerimiz konusundaki duyarlılığı çok önemli ve Gaziantep bu duyarlılığa sahip bir kent” diye konuştu.
Konukoğlu, 1991 yılında inşaatına başlanan ve halen devam etmekte olan Gaziantep Müzesi ek bina inşaatının en kısa sürede bitirilip, ‘Mozaik Müzesi’ olarak hizmete sunulacağını ifade etti.
Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eşsiz mozaikleri iyi değerlendirmek gerektiğini ifade eden Konukoğlu, “Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan tarihi eserler bizim için büyük miras. Eşsiz mozaiklerin, yapılacak olan Mozaik Müzesi’nde sergilenmesiyle, Gaziantep dünya kamuoyunda çok daha etkin bir şekilde tanıtılacak” diye kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/g-antep-zeugma-ile-ataga-kalkiyor_21973.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!