Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

G8 Ülkeleri Çevre Bakanları Kobe’de

Küresel ısınmayla mücadele için atılacak yeni adımların kararlaştırılacağı zirveye hazırlık amacıyla bir araya gelen G8 ülkeleri bu hedefe ulaşılması için gereken adımların atılması çağrısı yaparak, gelişmiş ülkelerin bu konuda diğer ülkelere öncü olması gerektiğini kaydetti. Küresel boyutta sera gazları salımını 2050’ye kadar yarı yarıya azaltmak

Radikal Gazetesi
G8 Ülkeleri Çevre Bakanları Kobe’de

SPAN lang=EN> Japonya’da bir araya gelen G8 ülkeleri çevre bakanları, küresel boyutta sera gazları salımını 2050’ye kadar yarı yarıya azaltmak konusunda fikir birliğine vardı.

Küresel ısınmayla mücadele için atılacak yeni adımların kararlaştırılacağı zirveye hazırlık amacıyla bir araya gelen çevre bakanları, liderlere, bu hedefe ulaşılması için gereken adımların atılması çağrısı yaparak, gelişmiş ülkelerin bu konuda diğer ülkelere öncü olması gerektiğini kaydetti.

G8 ülkeleri, Almanya’da geçen yıl yapılan zirvede, Almanya, Fransa, İngiltere, İtalya, Japonya ve Kanada tarafından sunulan ve ABD ile Rusya’nın karşı çıktığı teklifle, yüzyılın ortasına kadar sera gazlarını yarıya indirme konusundaki öneriyi değerlendireceklerini açıklamıştı.

Kobe toplantısında bir araya gelen bakanlar, Temmuz ayında Toyako’da yapılacak zirvede, bu konuda anlaşmaya varılması isteğinde olduklarını kaydetti.

Bazı G8 üyesi ülkelerin, sera gazlarının azaltılması için 2020’nin hedef olarak konulması önerilerinin kabul görmediği toplantıda, bakanlar, hedeflere 2050’ye kadar ulaşılması için "siyasi irade" gösterecekleri konusunda anlaşmaya vardı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/g8-ulkeleri-cevre-bakanlari-kobede_61742.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!