Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gaggenau UIA’da (Uluslararası Mimarlar Birliği)

Gaggenau UIA’da (Uluslararası Mimarlar Birliği)

yapi.com.tr
Gaggenau UIA’da (Uluslararası Mimarlar Birliği)

nkastre mutfak cihazların uzmanı Gaggenau tarafından düzenlenen 9 mimar ve 1 moderatörden oluşan yuvarlak masa toplantılarının sonuncusu Avrupa’nın en önemli mimarlık kongresi UIA’da gereçekleşecek..

Ürünlerinde işlevsellik ile birlikte tasarımları ile de ön plana çıkan Gaggenau, şimdiye kadar yapılan 9 toplantıda Türkiye’nin önde gelen projelerini masaya yatırdı. Son toplantıda ise Türkiye’nin en kapsamlı koruma ve kentsel dönüşüm projesi olan Haliç Silahtarağa Elektrik Santralı’nın dönüştürülmesi projesi tartışılacak. Bu proje ile birlikte kentsel dönüştürme, kent peyzajı, mimari müdahale, koruma/yenileme, endüstri arkeolojisi gibi güncel konular masaya yatırılacak.

4 Temmuz 2005, Pazartesi ( 10:20-13:00) Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü’nde gerçekleşecek olan son toplantının ardından 20 projenin yer alacağı sergi açılışı gerçekleşecek.. Sergilenecek projeler çağdaş türk mimarlığının en seçkin örneklerinden olup, toplantı şimdiden yerli ve yabancı bir çok mimar ve tasarımcının ilgisini çekmiş durumda. Simultene tercüme yapılacak toplantıda katılımın beklenenin üzerinde olacak.

Bilgi
Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), 100'e yakın ülkede toplam bir milyondan fazla mimarı temsil eden, tüm dünyadan meslek örgütleri arasında işbirliği ve etkileşimi sağlayan en önemli örgütlenmedir. 1948 yılından bugüne her 3 yılda bir düzenlenen Dünya Kongreleri, mimarlık, kent ve çevreye ilişkin güncel konuların ele alındığı meslek platformlarıdır. Faaliyet alanının genişliği ve katılımcı sayısıyla Birleşmiş Milletler Habitat Konferansından sonra gelen UIA Kongrelerine, yan programlarıyla bir haftayı geçen bir süre için günde ortalama 7,000 kişi katılmaktadır. UIA'nın XXII. Kongresi Türkiye Mimarlar Odası'nın evsahipliğinde, 3-7 Temmuz 2005 tarihleri arasında İstanbul'da yapılacaktır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gaggenau-uiada-uluslararasi-mimarlar-birligi_28136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!