Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Galeriler Şehir Dışına Gidiyor

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, otomotivciler dernekleri, kooperatifler ve iş makineleri satıcılarının Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplantı yaptığı belirtilerek, toplantıda, oto galericilerinin Esenboğa yolu üzerindeki Ülker Fabrikası karşısında TOKİ’ye ait 300 bin metrekarelik alana, kamyon TIR, iş

Hürriyet ANKARA
Galeriler Şehir Dışına Gidiyor

Şehir içindeki oto galerileri, Esenboğa Yolu üzerinde oluşturulacak yeni alana taşınacak. Yeni araç satan otomobil plazalarına da ikinci el araç satma yasağı geliyor. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, otomotivciler dernekleri, kooperatifler ve iş makineleri satıcılarının Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplantı yaptığı belirtilerek, toplantıda, oto galericilerinin Esenboğa yolu üzerindeki Ülker Fabrikası karşısında TOKİ’ye ait 300 bin metrekarelik alana, kamyon TIR, iş makinesi ve traktör satıcılarının da Gölbaşı çıkışında Büyükşehir Belediyesi tarafından istimlaki süren bölgeye taşınmak istediklerini bildirdikleri belirtildi.

Açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in otobüs, minibüs, iş makinesi, TIR, kamyon, traktör satıcıları temsilcileriyle de bir araya geldiği ifade edilerek, toplantıda, Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölbaşı Konya yolu üzerinde bu araçlar için satış galerileri oluşturulmasının kararlaştırıldığı, bu alana ayrıca isteyen oto galerilerinin de taşınabileceği görüşünün benimsendiği bildirildi.

Toplantıda, Gölbaşı’nda oluşturulacak merkezde, 100 araçlık TIR parkı, 10 bin araçlık ikinci el oto satış merkezi, 100 bin metrekare serbest bölge, 50 bin metrekare müzayede alanı ile yol üzerine yapılacak Mevlana Kapıda lokantalar, banka şubeleri, noter, vergi dairesi ve bir otel projelendirilmesinin öngörüldüğü kaydedildi.

Plazaya ikinci el yasağı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Melih Gökçek, şu bilgileri verdi:

“Oto galerileri ve iş makinesi galerilerinin şehir dışına bir an önce taşınması konusunda otomobilciler derneği ve kooperatiflerle anlaştık. Dernek mensupları da Ankara içindeki tüm ikinci el satış noktalarının bir an önce kent dışına çıkartılması yönünde isteklerini ortaya koydular. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Ankara içinde yeni araç satışı yapan plazalarda kesinlikle ikinci el satışı yapılmasına izin verilmemesi yönünde karar aldık. Bu satışlar da Gölbaşı’nda yapılacak. Esnafın, dernek ve kooperatiflerin önderliğinde bir an önce sayılan yerlerde oto galerilerini ve satış noktalarını hazırlamalarını bekliyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/galeriler-sehir-disina-gidiyor_74553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!