Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti, Avrupa Mortgage Federasyonu'na Üye Oldu

Garanti Bankası, Avrupa Mortgage Federasyonu'na üye olan ilk Türk finans kuruluşu oldu. Garanti, 6 ay süren görüşmelerin ardından, Avrupa'nın toplam bireysel ve ticari konut kredisi pazarının yaklaşık yüzde 75'ini oluşturan federasyonun 44 üyesinden biri olmaya hak kazandı.

Dünya Gazetesiaranti Bankası, Avrupa Mortgage Federasyonu'na (European Mortgage Federation - EMF) üye olan ilk Türk finans kuruluşu oldu. Garanti, 6 ay süren görüşmelerin ardından, Avrupa'nın toplam bireysel ve ticari konut kredisi pazarının yaklaşık yüzde 75'ini oluşturan federasyonun 44 üyesinden biri olmaya hak kazandı.

Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, "Bireysel bankacılık bölümünün içinde kurduğumuz Konut Finansmanı Birimi, Türkiye'de gelişen ve büyük potansiyel gösteren konut finansmanı konusunda önemli bir uzmanlığa sahip. Birimin etkin çalışmaları sonucunda, şimdi de Avrupa'nın mortgage konusundaki en büyük oluşumuna üye olduk. Garanti Bankası'nın üyeliği sayesinde, Mortgage Yasası'nın yürürlüğe girmesi beklenen 2007'de, Avrupa'daki konut finansmanı uygulamalarını yakından takip ederek sektörümüze kazandıracak ve öncü rolünü pekiştireceğiz. Federasyonun ilk ve tek Türk üyesi olmamızda, yurtdışındaki bilinirliğimizin yanı sıra konuya uzun vadeli yaklaşımımızın ve son iki yılda pazar payımızdaki yüzde 40 seviyelerindeki artışın büyük rolü oldu" dedi.


1967'de kurulan Avrupa Mortgage Federasyonu, sadece AB üyesi ve aday ülkelerin konut finansmanı alanındaki özel ve devlet kurumlarının kabul edildiği bir oluşum. Avrupa Parlamentosu, Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası, Avrupa Bankacılık Denetleme Komitesi ve Basel Komitesi gibi önde gelen kuruluşlarla da sürekli temas halinde çalışıyor. Üyeleri arasında, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve Portekiz gibi ülkelerden konut finansmanı kuruluşları ve önde gelen sigorta şirketleri yer alıyor. Federasyonun amacı, Avrupa'daki kuruluşların çıkarlarını gözetmek, konunun Avrupa'da gelişmesini sağlamak ve kurumlararası ilişkileri güçlendirmek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-avrupa-mortgage-federasyonuna-uye-oldu_51484.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!