Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti Bankası’nın İlk Mortgage Uzmanları Mezun Oldu

Garanti Bankası ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Konut Finansmanı Uzmanlığı Sertifika Programı Koordinatörlüğü’nün işbirliğiyle Garanti Bankası’na özel tasarlanan “Uygulamalı Konut Finansmanı (Mortgage) Sertifika Eğitimleri” ilk mezunlarını verdi.

yapi.com.tr


Garanti Bankası ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Konut Finansmanı Uzmanlığı Sertifika Programı Koordinatörlüğü’nün işbirliğiyle Garanti Bankası’na özel tasarlanan “Uygulamalı Konut Finansmanı (Mortgage) Sertifika Eğitimleri” ilk mezunlarını verdi. Nisan ayında başlayan eğitimlere İstanbul Bölgesi’nden katılan ve yapılan sınavda başarılı olan 156 Garanti çalışanı, “Başarı Sertifikaları”nı 30 Temmuz Pazartesi günü Genel Müdür Ergun Özen’in elinden aldı.

Bilgi Üniversitesi’nde yapılan sertifika töreninde konuşan Ergun Özen, “Garanti Bankası olarak bu kez de gayrimenkul sektöründe bir ilke imza atıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde ekonominin olumlu seyrinin devam etmesini ve faiz oranlarının 2008’de %1 seviyelerine gerilemesini bekliyoruz. Bu sayede, Türkiye’de konut kredileri 5 yıl içerisinde 100 milyar YTL seviyesine ulaşabilecek ve GSMH içinde %10’a yakın bir pay elde edebilecek. Mortgage kredilerinin GSMH’daki payı, AB ülkelerinde ortalama %45’ler seviyesindeyken, Türkiye’de %4 olduğunu düşünürsek, henüz yolun başında olduğumuzu söylemek yanlış olmaz.” dedi.

Ergun Özen

Sektördeki büyüme potansiyeline paralel olarak müşteri ihtiyaçlarının da her geçen gün artacağını ve değişeceğini söyleyen Özen, “Garanti, mortgage konusunda piyasa lideri. Müşterilerimizle kurulacak uzun vadeli bir ilişkinin en verimli şekilde yürüyebilmesi için, 20’ye yakın mortgage ürününden, en doğru kredi yapılandırmasını oluşturmanın öneminin farkındayız. Bu da uzmanlık gerektirir. Bilgi Üniversitesi ile hazırladığımız 4 günlük program sayesinde, konut finansmanıyla ilgili pek çok önemli konuda satış kadrolarımızı eğitiyoruz. Bundan sonra, emlakçıların da mortgage alanında bilgi sahibi olması için seminerler düzenleyeceğiz. Yalnız Garantilileri değil, emlakçıları da birer ‘mortgage uzmanı’ yapabilirsek, Türkiye’de bu sektörü çok daha farklı noktalara taşıyabiliriz.” dedi.

Garanti Bankası’nın çalışanları için özel olarak hazırlanan programa, Bireysel Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticileri, Bireysel İlişki Bankacılığı Bölge Satış Yöneticileri, Özel Bankacılık Müşteri İlişkileri Yöneticileri ve KOBİ Müşteri İlişkileri Yöneticileri katılıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana’da tekrarlanacak eğitimlere, toplam 1.435 çalışanın katılması hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-bankasinin-ilk-mortgage-uzmanlari-mezun-oldu_55592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!