Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Garanti Koza'dan Medya Şehri

Garanti Koza Gayrimenkul, konut sektöründeki hedeflerini ve yeni projelerini Divan Oteli’nde düzenlenen toplantı ile duyurdu.

yapi.com.tr/Anıl KAYGUSUZ
Garanti Koza'dan Medya Şehri

aranti Koza Gayrimenkul, Konut sektöründeki hedeflerini ve yeni projelerini Divan Oteli’nde düzenlenen toplantı ile duyurdu.

Garanti Koza Gayrimenkul’un gayrimenkul sektöründeki hedeflerini ve yeni projelerini basın mensupları ve sektör temsilcileri ile paylaştığı toplantı 19 Nisan Perşembe günü Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili A. Murat Binark ve Garanti Koza Satış ve Pazarlama Koordinatörü Coşkun Erginer’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Garanti Koza Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. A. Murat Binark 1948 yılında kurulduğu günden bu yana, kalite anlayışını ön planda tutarak tamamladığı önemli projelerle gayrimenkul sektöründeki hedeflerine yaklaşan Garanti Koza’nın yurtiçi ve yurtdışında yürüttüğü projelerde, altyapısının getirdiği rekabet avantajı ile geniş faaliyet alanları için gerekli ekipman ve insan gücünü koordine ettiğini belirtti.

İstanbul’da gerçekleştirilen önemli projelerin altında Garanti Koza’nın imzasının bulunduğuna dikkat çeken Binark Türkiye’deki gayrimenkul sektörüne bakış açılarını da şöyle açıkladı:

“2006 yılının ilk 9 ayında yüzde 5,7 oranında büyüyen sektörümüz, Türkiye ekonomisinde sektörler bazında yüzde 20,1 oranında büyüme kaydetti. 2007 yılının inşaat sektöründe gayrimenkul geliştirme alt sektörü için çok heyecanlı geçmekte olduğunu görüyoruz. Siyasi ve ekonomi alanında herhangi bir istikrarsızlık çıkmaması durumunda önümüzdeki yıllarda da böyle devam edeceğini, hatta daha da artacağını düşünüyoruz. Türkiye’nin dünya ile bütünleşmesi arttıkça, yatırımcıların Türk gayrimenkul sektörüne ilgisi de artarak sürecektir”

Garanti Koza’nın halen devam eden ve planlanan projeleri hakkında bilgi veren Garanti Koza Satış ve Pazarlama Koordinatörü Coşkun Erginer ise 2008 sonuna kadar 6.000 konutun inşaatına başlayacak olan şirketin, gayrimenkul sektöründe trendin orta gelir grubuna yönelmesi nedeniyle, bu gelir grubuna yönelik projelere ağırlık verdiğini dile getirdi. Garanti Koza’nın halen devam eden konut projeleri arasında Koza Evleri ve Koza Ispartakule Evleri bulunuyor.

Koza Plaza’nın ise yüzde 90’ının satıldığını belirten Erginer, buranın sadece bir işmerkezi olmadığını, aynı zamanda çevresine fiziksel ve ekonomik canlılık kattığını, “Eskiden sadece özel araçla ulaşılabilen Koza Plaza’ya şimdi otobüs ve dolmuşlar çalışıyor” sözleriyle açıkladı.

Konut projelerinin metrekare satış fiyatlarının ortalama 1300 ile 1500 USD arasında değiştiğini belirten Coşkun Erginer, Beylikdüzü’nde 1.100 konuttan oluşması planlanan yeni projeleri Koza Medya Şehir’in de henüz belirlenmemekle birlikte kalitesine nazaran oldukça makul fiyatlarla satışa sunulacağını dile getirdi.

Basın mensuplarına yönelik olarak yaz aylarında başlanması düşünülen Koza Medya Şehir projesinin yanı sıra Garanti Koza’nın ayrıca Yeşilköy’de de bir Olimpik Tenis Köyü projesi var. Bahçeşehir’de önemli büyüklükteki bir de alışveriş projesine imza atan Garanti Koza, kamu projelerinin en büyüklerinden biri olan İstanbul Metrosu’nun 4. Levent – Ayazağa inşaatının üstlenmiş olduğu kısmını 2008 yılına kadar bitirmeyi hedefliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/garanti-kozadan-medya-sehri_53584.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!