Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gayrimenkul Fuarı MAPIC'e Türk Yatırımcı Akını

Geçen yıl ile karşılaştırıldığında Türk katılımcı sayısının yüzde 80 artış gösterdiği fuarda, Zorlu Gayrimenkul, Öncüoğlu Mimarlık, Rönesans Gayrimenkul, Eroğlu Yapı, Elemeği Proje Yönetim, IMS ve Çilek Mobilya stand ile katılım gösterirken, Ankara Ticaret Odası hem stand hem de 40 kişilik bir heyet ile yer aldı. Alışveriş Merkezleri ve

yapi.com.tr / AA
Gayrimenkul Fuarı MAPIC'e Türk Yatırımcı Akını

Alkaş Perakende Hizmetleri'nin Türkiye temsilciliğini yaptığı gayrimenkul ve perakende fuarı MAPIC, 16-18 Kasım 2011 tarihleri arasında Fransa 'Palais de Festivals-Cannes'da gerçekleştirildi. Geçen yıl ile karşılaştırıldığında Türk katılımcı sayısının yüzde 80 artış gösterdiği fuarda, Zorlu Gayrimenkul, Öncüoğlu Mimarlık, Rönesans Gayrimenkul, Eroğlu Yapı, Elemeği Proje Yönetim, IMS ve Çilek Mobilya stant ile katılım gösterirken Ankara Ticaret Odası (ATO) hem stant hem de 40 kişilik bir heyet ile yer aldı.
    
Bunun yanı sıra Türkiye, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın katılımıyla fuarda Başbakan Yardımcısı düzeyinde temsil edildi. Hem Türk hem de uluslararası standları ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Rönesans Gayrimenkul'ün düzenlediği akşam yemeğine de katıldı. Fuar süresince AVM projelerinde Zorlu Center, perakende konseptlerinde ise Flormar, Colins, Çilek gibi markalar 'Speed Matching' oturumlarında uluslararası platformda kendi markalarını tanıtma imkanı buldu.

"Türkiye açısından başarılı bir fuar oldu"
    
Fuarda, 65 ülkeden 8000 katılımcı, 2200 perakendeci ve 800 yatırımcı buluştu. MAPIC istatistiklerinde ilk 10'a giren Türkiye'den yoğun ilgi gösterilirken, Türk markalarının 92 firmadan 320 üzerinde temsilcisi fuara ziyaretçi olarak katılım gösterdi. Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkan Yardımcısı Avi Alkaş, MAPIC 2011'in Türkiye açısından oldukça avantajlı ve başarılı bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. Bu yıl Türkiye'den 8 firmanın standla katıldığını ve Türkiye'de yatırımları bulunan uluslararası yatırımcıların da standlarında Türkiye ile ilgili bayrakları ve resimleri eksik etmediklerini anlatan Alkaş, Türkiye'nin 320'yi bulan katılımcıyla, 7000 kişilik fuarda oldukça önemli bir varlık gösterdiğini kaydetti.
    
Fuarın en önemli özelliklerinden birinin de Türkiye'nin başbakan yardımcısı düzeyinde temsil edilmesi olduğunu ifade eden Alkaş, ''Sayın Ali Babacan'ın önce Türk firmalarını ertesi sabahta Türkiye'de yatırım yapan uluslararası firmaları ziyaretleri sonrasında fuarda gerçekten de Türkiye yönünde ve lehinde oldukça heyecanlı bir rüzgar esti. Fuar, geçmiş yıllarda insanların belki biraz daha eğlence, birlikte olma, vakit geçirme havasında geçerken, bu yıl özellikle Avrupa'nın içinden geçmekte olduğu süreç nedeniyle de herkesin can siperane iş yapmaya çalıştığı bir buluşma platformu şeklinde gerçekleşti. Bu bağlamda da önemli bağlantıların yapıldığına tanık olduk'' dedi.

MİPİM'e şimdiden 10'u aşkın firmanın katılımı sağlandı

Gerek uluslararası firmaların yaptığı ayrı etkinlikler, gerekse standlara gösterilen özenler açısından da MAPIC fuarından sonra devletin MIPIM fuarına da destek olacağı şeklindeki yaklaşımlarının cesaret verici olduğunu belirten Alkaş, bu nedenle gelecek MİPİM fuarına şimdiden 10'u aşkın firmanın katılımının sağlanmış durumda olduğunu, bu katılımcı sayısının daha artmasını beklediklerini kaydetti.

MIPIM'in aslında şehircilik, belediyeler, karma kullanım projeleri ve öncelikle konut projeleri bakımından dünyanın en büyük ticari fuar olduğunu dile getiren Alkaş, ''Türkiye'nin buradaki etkinliği özellikle sektördeki gelişmeyi de uluslararası arenaya taşımak bakımından her zamankinden daha fazla önem kazanmaktadır. Bu bağlamda oldukça yüksek bir katılım olacağının beklentisi içindeyim'' diye konuştu.
    
MIPIM 2012, 6-9 Mart tarihlerinde yapılacak
    
6-9 Mart 2012 tarihleri arasında Fransa Cannes'ta gerçekleşecek olan MIPIM 2012 fuarı da uluslararası yatırımcıların, otel gruplarının ve perakendecilerin şehir planlamacılar ile buluştuğu, üst düzey gayrimenkul profesyonellerine yönelik bir emlak pazarı olacak. MIPIM 2012'ye katılmak üzere şu ana kadar 90 ülkeden toplam 3.552 ziyaretçi ve 224 firma stand ile katılım başvurusunda bulunurken, Türkiye'den, 9 firma (IMS, Proplan, Varyap, İş GYO, İnanlar, Doğa Gayrimenkul, Zorlu, Kentyap, Timur Gayrimenkul) stant ile katılım talebinde bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-fuari-mapice-turk-yatirimci-akini_89822.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!