Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

“Gayrimenkul Sektörü 2017’de de Parlayacak”

İnsay Yapı için 2016 yılının oldukça verimli olduğunu söyleyen İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, yeni yılın parlayan yıldızının yine gayrimenkul sektörü olacağını belirtti.

yapi.com.tr
“Gayrimenkul Sektörü 2017’de de Parlayacak”

2016 yılının değerlendiren İnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık, 2017 öngörülerini de paylaştı.

2016 yılını sektör ve firma bazında nasıl değerlendiriyorsunuz?

2016 yılı firmamız açısından oldukça verimli bir yıldı. Özellikle yurt dışı kaynaklı ekonomik gelişmeler sektör açısından zaman zaman belirleyici oldu. Türk ekonomisinin bel kemiği olarak bilinen gayrimenkul sektöründe yapılan düzenlemeler ve destekler ile sektörün canlı kalması için atılan adımların karşılığını bulmasını diliyoruz. Hem konut üreticisi hem de konut yatırımcısının elini kolaylaştıran düzenlemelerle gayrimenkul satışlarında artış bekliyoruz. İnsay Yapı olarak 2016 yılı, birçok firma gibi bizim için de hareketli bir yıldı. Yatırımlarımızı hızlandırarak, kararlılıkla sürdürmesini bildik. Öz sermayemiz ve tecrübemiz sayesinde 2016 yılını başarıyla geride bıraktığımızı söyleyebiliriz. 

İnsayİnsay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Çulhalık

2017 öngörünüz nedir?

Yeni yılın parlayan yıldızının çoğu zaman olduğu gibi yine gayrimenkul sektörü olacağına inanıyoruz. Ev sahibi olmak isteyen hem oturumcu hem de yatırımcı kitlenin konut alımı için ilgisinin devam edeceğini düşünüyoruz.

2017’de konut fiyatları ne olur ve kampanyalar bu hızda devam eder mi?

Konut fiyatlarında artışın devam edeceğini düşünüyoruz. Özellikle orta gelir grubuna yönelik konut talebinin artarak devam etmesi fiyatların makul ölçülerde artışını beraberinde getirecektir. Kampanyaların doğal olarak artarak hızlanmasını öngörüyoruz. Kampanyalarla hem konut almak isteyen yatırımcının işi kolaylaşıyor hem de gayrimenkul üreticilerinin konut stokları erimiş oluyor.

2017 yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

Bu yılbaşında Pendik’te inşaat çalışmalarına başladığımız Ondörtüç Pendik’in satış ve inşaatına 2017 yılında da devam edeceğiz. Sabiha Gökçen’e, Marmara Üniversitesi Hastanesi’ne ve Pendik merkeze oldukça yakın mesafede ve 9 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirilen Ondörtüç Pendik, 241 daire ve 23 ticari birimden oluşuyor. 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere üç tip konut seçeneğine sahip olan projede daire büyüklükleri, sırasıyla ortalama 68, 103 ve 146 metrekare olarak belirlendi. Projede, 1+1 dairelerin fiyatları 199 bin TL, 2+1 dairelerin fiyatları 266 bin TL ve 3+1 dairelerin fiyatları ise 419 bin TL'den başlıyor. Projenin teslim tarihi ise 2018 yılı ikinci yarısı olarak öngörüyoruz. Aynı şekilde Yeni Sahra ve Beykoz Soğuksu’ da kentsel dönüşüm çalışmamız var. Ankara Beytepe’de Elit Manzara isimli konut projemizin yapımı ve satışı devam ediyor. Pendik’te yapımına başlayacağımız bir adet konut ve bir adet ticari projenin çalışmaları sürüyor. Ayrıca Ankara’da ve Sarıyer'deki arsalarımız üzerinde proje çalışmalarımız devam ediyor.

 

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-sektoru-2017de-de-parlayacak_153172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!