Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gayrimenkul Yatırım Fonu Geliyor

Avrupa’nın perakende devi Hollandalı Multi Development, Türkiye’deki 10 gayrimenkul yatırım ortaklığının tamamından daha büyük bir “gayrimenkul yatırım fonunu” beş yıl içerisinde hayata geçirerek halka arz edecek. 1.3 milyar Avro’nun üzerinde olması beklenen fon, AVM yatırımcıları ve sahiplerine de açık olacak.

Cumhuriyet Gazetesi
Gayrimenkul Yatırım Fonu Geliyor

Avrupa’nın perakende devi Hollandalı Multi Development, Türkiye’deki 10 gayrimenkul yatırım ortaklığının tamamından daha büyük bir “gayrimenkul yatırım fonunu” beş yıl içerisinde hayata geçirerek halka arz edecek. 1.3 milyar Avro’nun üzerinde olması beklenen fon, AVM yatırımcıları ve sahiplerine de açık olacak. Kendisini bir “Türkiye fanı” olarak tanımlayan Multi Yönetim Kurulu Başkanı Hans van Veggel, Türkiye’de 2012’ye kadar bitirilmesi planlanan 7 alışveriş merkezinde ağırlığın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine verildiğini söyledi.

14 Avrupa ülkesinde yaptığı 176 gayrimenkul projesi ve yönettiği 41 AVM’yle Avrupa’nın perakende devi olan Multi Development, bir yandan Türkiye’deki yatırımlarına hız verirken diğer yandan da Avrupa’daki forum alışveriş merkezlerinin kapılarını İpekyol, Desa, Vakko gibi Türk markalarına açmaya hazırlanıyor. 2008’den beri Türkiye’de 8 adet forum alışveriş merkezi açan Multi, yeni yatırımlarında ağırlığı Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerine veriyor. Multi, 2012’ye kadar Türkiye’de 7 kentte 7 AVM yatırımı planlıyor.

7 milyon ziyaretçi

Multi Development Türkiye’nin yönettiği Türkiye’deki sekiz adet Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin aylık ortalama ziyaretçi sayısı yaklaşık 7 milyon kişi. Aylık ortalama kira geliri 9 milyon Avro’ya ulaşan sekiz forum alışveriş ve yaşam merkezinin ortalama aylık cirosu 80 milyon Avro’yu buluyor.

Bu arada Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi (ICSC), 2010 Solal Pazarlama Ödülleri’ni bu yıl Portekiz’in başkenti Lizbon’da gerçekleştirilen Avrupa Pazarlama Konferansı’nda verdi. 6 altın, 21 gümüş ödülün dağıtıldığı törende, Migros Beylikdüzü Alışveriş Merkezi Altın Ödülü, “Su Altında 10 Gün-10 Gece” aktivitesiyle kazanırken Multi’nin biri İstanbul’da diğer ikisi Portekiz Lizbon’da bulunan 3 alışveriş merkezi 3 gümüş Solal ödülüne değer bulundu.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkul-yatirim-fonu-geliyor_80605.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!