Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gayrimenkulde Bekle Gör Dönemi

Gigant Swiss Consulting CEO’su Özcan Yıldız ve Portföy Yöneticisi Andreas Schwyn dünya piyasalarına ve ekonomilerine yönelik açıklamalarda bulundu.

yapi.com.tr
Gayrimenkulde Bekle Gör Dönemi

Siyahkalem Mühendislik’in davetlisi olarak Türkiye’ye gelen İsviçre Zürih merkezli uluslararası portföy yönetim şirketi Gigant Swiss Consulting CEO’su Özcan Yıldız  ve Portföy Yöneticisi Andreas Schwyn sektöre yönelik değerlendirmeler yaptı.

Siyahkalem Mühendislik tarafından her yıl düzenlenen Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmelerin değerlendirildiği geleneksel finansal bakış toplantısının son konukları Zürih merkezli Gigant Swiss Consulting (GSC) CEO’su Özcan Yıldız ve Portföy Yöneticisi Andreas Schwyn oldular ve Türkiye'ye geldiler.

KÖY Zekeriyaköy Satış Ofisi’nde yapılan finansal bakış toplantısında dünyadaki dolar milyonerlerine yatırım danışmanlığı yapan Gigant’ın yöneticileri dünya ekonomisindeki son gelişmeleri ve beklentileri açıkladı.

KÖY Zekeriyaköy’ün Satış ve Pazarlama Direktörü Ogeday Söğüt toplantıyı açış konuşmasında, hem Türkiye’deki hem dünyadaki konjonktür gereği müşteri alışkanlıkları ve tercihlerinin bu dönemde değiştiğini sözlerinde vurgulayarak, Türkiye’de son 5 yıldır TL bazında en fazla değer kazanan enstrüman gayrimenkuldü ancak 2017’nin son çeyreğinden itibaren gayrimenkulde de bir bekle- gör dönemine girildiğini dile getirdi.

Satış Ofisi ziyaretçi ve potansiyel müşteri ilgisinde herhangi bir azalma olmadığını da sözlerine ekleyen Söğüt, “Tüketici hala en güvenli liman olarak gayrimenkulü görüyor. Ancak bir süre beklemek ve farklı yatırım araçları ile kısa vadeli de olsa parasını değerlendirmek yatırımcıya şu an için daha cazip geliyor.” dedi.

Yatırımcı müşteriler bir süre beklerken oturumcu müşteriler ise piyasalarda ne olursa olsun ihtiyaçlarını karşılamak adına alım yapmaktan kesinlikle vazgeçmiyor; bu dönemde genel olarak bitmiş veya bitmeye yakın konutlar ve nakit iskontolu peşin alımlar tercih ediliyor”dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkulde-bekle-gor-donemi_162983.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!