Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gayrimenkulde Katar Endişesi

Dünyanın en büyük yatırımcı ülkeleri arasında 14. sırada bulunan, Türkiye ise en fazla yatırım yaptığı 7’nci ülke olan Katar’la yaşanan kriz Türk gayrimenkul sektörünü de endişelendirdi.

yapi.com.tr/AA
Gayrimenkulde Katar Endişesi

Yurt genelinde gayrimenkul geliştirme çalışmaları yapan Onursal Gayrimenkul AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, bir süre önce yabancıya yönelik yoğun çalışmalar yaptıkları Çanakkale ve civarı ile diğer bölgelerde en önemli yabancı müşterilerin Katar’dan olduğunu kaydetti.

Özellikle inşaat çalışmaları başlayan Çanakkale 18 Mart Köprüsü civarında Katarlıların yoğun ilgisi olduğunu dile getiren Öngün, Katarlıların ülkemizdeki yatırımların büyüklüğünün 18 milyar doları bulduğuna işaret etti. Öngün, krizle ilgili şu görüşleri paylaştı:

“Bizler yabancı yatırımcıyı nasıl çekeriz diye gece gündüz çalışırken ne yazık ki içeride ve dışarıda talihsiz ve çoğu suni gündemli gereksiz olaylar nedeniyle ivmemizi kaybediyoruz. Bugün de aynı sorun yaşanıyor.

Bizim en önemli yabancı muhataplarımız Ortadoğulular ve bunların arasında da Katar’ın çok özel bir yeri var. Katarlı işadamları Türkiye’nin geleceğine dair çok umutlu durumdalar. Katarlılar burada yaptığı yatırımların kısa sürede geri dönüş alması nedeniyle her yıl ülkemize ilgisini daha da artırıyor. Bu aşamada sektör olarak bir an önce sorunun giderilmesini bekliyoruz.”

ETİKETLER: gayrimenkul Katar
http://www.yapi.com.tr/haberler/gayrimenkulde-katar-endisesi_159428.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!