Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gaziemir Rahatlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'in ulaşım sorununa çözüm bulmak için ilçenin en önemli güzergahlarından biri olan Öner Caddesi ile Atatürk Bu

Yeni Asır
Gaziemir Rahatlıyor

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'in ulaşım sorununa çözüm bulmak için ilçenin en önemli güzergahlarından biri olan Öner Caddesi ile Atatürk Bulvarı'nı birleştirecek istimlak çalışmalarını tamamladı.
11 adet gayrimenkul için toplam 300 milyar lira kamulaştırma bedeli ödenmesinin ardından yolun, ulaşıma açılması için düzenleme çalışmaları başlatılacak. 1150 metre uzunluğundaki yolun hizmete girmesinin ardından Abdullah Arda Meydanı ve Akçay Caddesi'ndeki trafik yükü azalacak.

300 milyar lira
İlçenin ulaşım akışını rahatlatacak yeni yol, Gaziemir Belediyesi'nin de bulunduğu Öner Caddesi'nden başlayıp, Altay Tesisleri'nin de yer aldığı Atatürk Bulvarı'nda son bulacak.
Büyükşehir Belediyesi, mevcut halinde kimi bölgeleri dar olan toprak yolun genişleterek işlerlik kazandırmak için kısa süre önce başlattığı istimlak çalışmalarını tamamladı. 20 metre genişliğinde, 1150 metre uzunluğundaki yol güzergahında bulunan, toplam 11 adet gayrimenkul için ödenecek 300 milyar lira kamulaştırma bedeli çıkartıldı. Vatandaşlara mülk bedellerinin ödenmesinin ardından yıkım çalışmaları başlatılacak. Yol yapım çalışmalarına Mayıs ayında başlanacak.

Yol kısalacak
Yeni yol, öncelikli olarak Abdullah Arda Meydanı ile Akçay ve Kemalreis Caddeleri'ndeki araç trafiğini azaltacak. ESBAŞ'ın bulunduğu kavşaktan Gaziemir'e giren araçlar bu yolu kullanarak hiçbir trafik ışığına takılmadan ve ilçe merkezinin trafik yoğunluğuna girmeden Emlak Bankası konutlarına ulaşabilecek.
Aynı şekilde Gaziemir Belediyesi'nin de bulunduğu Öner Caddesi'nden Atatürk Bulvarı'na gitmek isteyenler, bu kısa yolu kullanabilecek. Öner Caddesi ile ilgili konuşan Gaziemir Belediye Başkanı İsmet Kılıç, "Gaziemir için önemli bir cadde. İlçenin kuzey aksına rahatlık sağlayacak. Büyükşehir Belediyesi'nin yolu tamamlamasının ardından biz de çevre düzenlemelerini yapacağız" de

http://www.yapi.com.tr/haberler/gaziemir-rahatliyor_4432.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!