Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Su Altında Kalan Havaalanı...

Gazipaşa Havaalanı Çürüyor

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yapılan ve uçuşa elverişli olmadığı tamamlandıktan sonra anlaşılan havaalanı için arazilerini veren Kahyalar Beldesi il

Akşamntalya'nın Gazipaşa ilçesinde yapılan ve uçuşa elverişli olmadığı tamamlandıktan sonra anlaşılan havaalanı için arazilerini veren Kahyalar Beldesi ile Aydıncık Köyü sakinlerinin tepkisi sürüyor.

1991 yılında inşaatına başlanan, iki yıl önce de hizmete girmesi beklenirken Ulaştırma eski Bakanı Oktay Vural tarafından açılması iptal edilen Gazipaşa Havaalanı kaderine terkedildi.

Yurt dışından gelecek 100 uçağın iniş-kalkış yapabileceği kapasitede inşa edilen ve etrafı tellerle çevrili havaalanına inecek olan uçağın pas geçmesi durumunda dağa çarpabileceği gerekçesiyle Gazipaşa Havaalanı hizmete açılmamıştı.

'Arazimizi geri versinler'

Birinci dereceden tarım arazilerini havaalanı için veren köylüler, 'Eğer havaalanı açılmayacaksa arazilerimiz geri verilsin' diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Gazipaşılılar havaalanının temelini atan dönemin Ulaştırma Bakanı Ahmet Deniz Olgun'a ateş püskürdü.

Eski bakan ve ANAP Antalya milletvekili ilk sıra adayı olan Olgun, tekrar seçilip Ankara'ya gittiği taktirde havaalanını açacağını söyledi. Havaalanının açılmamasının arkasında siyasi bir oyun olduğunu öne süren, Ahmet Deniz Olgun, şunları kaydetti:

'Havaalanı projesi yanlış olsaydı şimdiye kadar benim hakkımda dava açılırdı. O dönem 15 gün daha bakanlıkta kalsaydım şimdi havaalanı açık olacak ve Antalya - Alanya arasını iki saatten yarım saate düşürecektik. Bin 635 metrelik pistin 600 metrelik bölümü yapılmadığı için pist açılamıyor.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/gazipasa-havaalani-curuyor_2127.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!