Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GÇS Metal Üretiminin Yarısını İhraç Edecek

Adanalı 4 iş adamının ortaklığındaki GÇS Metal AŞ tarafından Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan, sanayi binalarının çatı ve cephe malzemelerinin üretildiği tesis dün törenla açıldı. Faaliyete geçen poliüretan dolgulu sandviç panel tesisi yaklaşık 5 milyon dolar harcama ile kuruldu.

Referans Gazetesi
2 GÇS Metal Üretiminin Yarısını İhraç Edecek

Adanalı 4 iş adamının ortaklığındaki GÇS Metal AŞ tarafından Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulan, sanayi binalarının çatı ve cephe malzemelerinin üretildiği tesis dün törenla açıldı. Faaliyete geçen poliüretan dolgulu sandviç panel tesisi yaklaşık 5 milyon dolar harcama ile kuruldu. Üç vardiya halinde üretimin gerçekleştiği tesiste 70 kişiye iş olanağı sağlandı. Şirket ortakları Hüsnü Şimşek, Çetin Sönmez, Osman Güvendik ve Melih Pulluoğlu, 2009 yılı için hedefledikleri 60 milyon dolarlık üretimin yüzde 50'sini ihraç edeceklerini belirterek, alıcı ülkeler arasında Suriye, Irak, İran, Azerbaycan, Ermenistan, Ukrayna, Mısır, Özbekistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Bulgaristan'ın yer aldığını kaydetti.
    
Yeni fabrikalar moral oluyor

Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Ümit Özgümüş de, törende yaptığı konuşmada, küresel mali kriz ortamında faaliyete geçen fabrikaların ciddi anlamda moral kaynağı olduğunu söyledi. Özgümüş, "Çok ciddi bir girişimcilik örneği. Şirket ortakları böyle bir ortamda risk alarak istihdam sağlıyor, ihracat yapıyorlar. Bize gurur veren bir başka özelliği ise üretiminin yüzde 50'sini ihraç ediyor olması" dedi.

Özgümüş, firmaları yatırıma teşvik ederken, Adana'nın, Kahramanmaraş'ın, Malatya'nın pazarını paylaşmak yerine, başka ülkelerin pazarından pay almaya yönlendirdiklerini ifade ederek, "Bu anlamda ülkemizdeki iç pazarı paylaşmak yerine yurt dışındaki pazarlardan pay aldığı için GÇS'yi çok başarılı buluyor ve tebrik ediyorum" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gcs-metal-uretiminin-yarisini-ihrac-edecek_65906.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • GÇS Türkiye için bir şans; çalışan için gurur; dünyaya açılan bir kapıdır.. YANITLA
  • Ben de ziyadesi ile gurur duydum, hem isdihdam açısından hem de ihracat açısından fevkalade yararlı olacağı kanısındayım... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!