Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gecekondu Yapana 5 Yıl Hapis

Meclis Adalet Komisyonunda görüşülen Türk Ceza Kanunun “İmar kirliliğine neden olma” başlıklı 185. maddesi başbakanın isteği üzerine Alt Komisyon ç

NTV-MSNBC
Gecekondu Yapana 5 Yıl Hapis

b>Meclis Adalet Komisyonunda görüşülen Türk Ceza Kanunun “İmar kirliliğine neden olma” başlıklı 185. maddesi başbakanın isteği üzerine Alt Komisyon çalışmaları sırasında taslak metne girmişti. Adalet Komisyonu’nda kabul edilen madde ile gecekondu yapana, yaptıran ve hizmet götürene ağır hapis cezaları geliyor.

Buna göre;

Yapı ruhsatı almadan ya da aldığı ruhsata aykırı olan bina yapan, yaptıranlara 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Ruhsatı olmadan başlatılan inşaatlar ve kurulan şantiyelere elektrik, su veya telefon bağlantısı yapan ya da bu hizmetlerden yararlanmasına izin veren kişiye 2 ila 5 yıl arasında hapis cezası verilebilecek.

Yapı kullanma izni almamış binalara elektirik, su, telefon ve gaz bağlantısı yapan veya bunlardan yararlanmasına izin verenlere 6 ayla 2 yıl arasında hapis cezası verilecek.

Yapı kullanma izin alınmamış binalarda herhangi bir sınai veya ticari faaliyetin yapılmasına izin verenlere bir yıldan 3 yıla kadar hapis cezası verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gecekondu-yapana-5-yil-hapis_14228.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!