Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gedik Yatırım'dan 2016 Tahmini: Dolar 3,15 Olacak

Yatırım kuruluşu Gedik Yatırım, 2016 strateji raporunu yayımladı.

yapı.com.tr
Gedik Yatırım'dan 2016 Tahmini: Dolar 3,15 Olacak

Sağlıklı yatırımlar için verimli ve objektif değerlendirmelerin öneminin altının çizildiği raporda, 2016 yılında sıkılaştırıcı önlem alan ülkelerle genişleme ihtiyacı olan ülkeler arasındaki ayrışmanın devam edebileceği, Türkiye’de ise fiyat istikrarı ve büyüme konusundaki dengenin önemli olduğu belirtildi. Sermayenin daha seçici olduğunun belirtildiği raporda, faizlerin Fed ile birlikte kademeli olarak artacağı belirtiliyor. Dolar tahmininin de verildiği rapora göre, Dolar/TL’de 2016 yıl ortalaması tahmini 3,10-3,15 aralığı olurken, Euro/TL’de 2016 yıl ortalaması tahmini 3,30-3,40 aralığı olarak belirtiliyor.

"Fiyat istikrarı ve büyümede denge önemli"

Gedik Yatırım Genel Müdürü Metin Ayışık, finansal ihtiyaçların, ulusal ve global makroekonomik gelişmeler sonucunda olgunlaştığının altını çizdi. Habertürk'ün haberine göre, "Sağlıklı yatırımlar yapılabilmesi için yatırımcıları verimli bir şekilde bilgilendirme sorumluluğun farkında olarak 2016 yılı hakkındaki beklenti ve stratejiler hakkında titizlikle hazırladık" diyen Ayışık; “2016’da FED’in başı çektiği sıkılaştırıcı önlemleri devreye alan ülkelerle, Euro Bölgesi, Japonya, Çin gibi daha fazla genişleme ihtiyacı olan ülkeler arasında ayrışmalar olabilir. Türkiye’de ise global etkilerin dışında fiyat istikrarı ve büyüme konusundaki denge önemli. Bunun dışında bölgemizde bulunan jeopolitik risklerin de unutulmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Yatırımların sağlıklı yapılması gerekiyor"

Yatırımcıların güvenini en büyük sermayeleri olarak gördüklerini söyleyen Gedik Yatırım Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Can Pamir ise, yatırımcıların ihtiyaçlarının etkin ve verimli bir şekilde karşılanması temeline dayanan pazarlama anlayışını kurumsal felsefe olarak kabul ettiklerini belirtti. Gedik Yatırım’ın 25. Kuruluş yılı olan 2016’da da yeniliklere devam edeceklerinin altını çizen Pamir, “2015, yurtdışında ülkelerin para politikalarındaki ayrışmanın, yurtiçinde ise siyasi ve jeopolitik risklerin ön plana çıktığı, piyasalar açısından zor bir yıl oldu. 2016’da bu tip sıkıntılar devam edebilir. Gedik Yatırım olarak büyük bir özen ve dikkatle hazırlanmış olduğumuz strateji raporlarımızla yatırımcılarımıza sağlıklı yatırım yapmaları konusunda yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Sermaye piyasalarında 25. yılını kutlayan Gedik Yatırım,  Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda 125,9 milyar TL işlem hacmi ve yüzde 6,8 pazar payı ile 2015’in ilk 11 ayını banka kökenli olmayan yatırım kuruluşları arasında birinci sırada tamamladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gedik-yatirimdan-2016-tahmini-dolar-3-15-olacak_142410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!