Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gemlik Kavşağı Trafiğe Açılıyor

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolunun Gemlik Kavşağı ile 2. kesim sonu, 12 Mart itibarıyla trafiğe açılacak.

yapi.com.tr/AA
Gemlik Kavşağı Trafiğe Açılıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve bağlantı yolları dahil) Otoyolu'nun yapımı tamamlanan Gemlik Kavşağı'nın 58-152'nci kilometreleri ile 2. kesim sonu 83-441 kilometrelerinin 12 Mart itibarıyla trafiğe açılması onaylandı.

Araç trafiği nedeniyle köprülü kavşaklar, ücret toplama istasyonları gibi yerler dışında otoyola giriş ve çıkış yapılmayacak. Karayolu sınır çizgisi boyunca tesis edilen telçitler veya duvarların bu tür çıkışları engellemek amacıyla tesis edildiği belirtilerek, bu engellerin açılması, yıkılması, kesilmesi ve başka şekilde tahrip edilmesinin yasak olduğu kaydedildi.

Erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan bu kesime, yayalar, hayvanlar, motorsuz araçlar, lastik tekerlekli traktörler, iş makineleri ve bisikletliler giremeyecek.

Asgari hızın saatte 40 kilometre olacağı erişme kontrollü karayolu olarak trafiğe açılan bu kesimde ve kavşaklarda duraklamak, park etmek, geri dönüş yapmak ve geri gitmek yasak olacak. Zorunlu hallerde en sağdaki emniyet şeridinde durulabilecek.

Otoyola cephesi bulunan müesseselerin faaliyetlerini sürdürdükleri binalarına tanıtma levhaları koymak istemeleri halinde, Karayolları Genel Müdürlüğünden izin almaları gerekecek.

YİD modeliyle ihale edilen Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun yapımı, bakımı ve işletilmesi, sözleşmesi gereği, üstlenici görevli şirket tarafından yürütülecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gemlik-kavsagi-trafige-aciliyor_156820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!