Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gençlik Parkı'nda Atatürk'e Ne Oldu?

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, beş yıl önce tadilat gerekçesiyle kapatılan ve hizmete açılmadan önce girişteki ışıklı Atatürk panosu kaldırılan Gençlik Parkı’nı TBMM gündemine taşıdı.

Hürriyet Gazetesi
Gençlik Parkı'nda Atatürk'e Ne Oldu?

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, beş yıl önce tadilat gerekçesiyle kapatılan ve hizmete açılmadan önce girişteki ışıklı Atatürk panosu kaldırılan Gençlik Parkı’nı TBMM gündemine taşıdı.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi veren Ateş, "Panonun kaldırılması, Atatürk’ü devrimlerini ve eserlerini, unutturma gayretinden mi kaynaklanmaktadır" diye sordu. Gençlik Parkı’nın yenilenme çalışmaları gerekçesiyle 2005 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından kapatıldığını hatırlatan Ateş, parkın ancak 31 Ağustos 2009 tarihinde açılabildiğini kaydetti.

Parkın yeni görüntüsünde tarihi dokuda ve yeşil alanlarda ortaya çıkan tahribat ve azalmanın dikkat çektiğini kaydeden Ateş, "Bununla birlikte parkın ana giriş kapısının hemen arkasında yer alan ışıklı Atatürk panosu ve altında bulunan 'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazısının kaldırılması Ankaralıların büyük tepkisine neden olmuştur" dedi. Ateş, Gençlik Parkı’yla ilgili şu soruları yöneltti:

Beş yılda ne yapıldı

Gençlik Parkı’nda yapılan çalışmalar neden beş yıl gibi uzun bir sürede tamamlanmıştır? Geçen bu süre içerisinde Ankara’da kaç yeni park hizmete açılmıştır?

Beş yıllık süre içerisinde Gençlik Parkı’nda yapılan işler ve düzenlemeler nelerdir? Hangi firmalara ihale edilmiştir? İhalel, işe başlanma ve bitirlme tarihleri nedir? İşin uzaması nedeniyle ceza kesilen firma var mıdır? Ceza miktarı nedir?

Gençlik Parkı’nın girişindeki kapının hemen yanında yer alan, ışıklı Atatürk panosu neden kaldırılmıştır? Gençlik Parkı Atatürk panosunun unutturulması için mi beş yıl boyunca açılmamıştır?

Gençlik Parkı’nda bir kaide üzerinde Belediye Başkanının imzası yer aldığı halde neden bir Atatürk heykeli veya büstü bulunmamaktadır? Bu durum AKP zihniyetinin bir yansıması mıdır?

Gençlik Parkı’nda bulunan ışıklı Atatürk panosunun kaldırılması, Atatürk’ü devrimlerini ve eserlerini unutturma gayretinden mi kaynaklanmaktadır? Bu parkımıza, başkentimize yakışır bir Atatürk heykeli ne zaman konulacaktır?"

http://www.yapi.com.tr/haberler/genclik-parkinda-ataturke-ne-oldu_73052.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!