Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Genel Sekreter'den İlginç Açıklama

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, belediyeye kendisini özel olarak gönderdiği yönündeki iddialarla ilgili olarak, sessizliğini bozdu. Civan, "Bu iddialar, art niyetli dedikodulardır. Başbakan Erdoğan, beni belediyeye özel olarak göndermedi. Başbakan’ın gözü kulağı olarak burada değilim. Ne

Hürriyet Gazetesi
Genel Sekreter'den İlginç Açıklama

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Altan Raşit Civan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, belediyeye kendisini özel olarak gönderdiği yönündeki iddialarla ilgili olarak, sessizliğini bozdu. Civan, "Bu iddialar, art niyetli dedikodulardır. Başbakan Erdoğan, beni belediyeye özel olarak göndermedi. Başbakan’ın gözü kulağı olarak burada değilim. Ne Başbakan böyle bir şey yapar ne de Melih Gökçek böyle bir duruma muhatap kalır. Bunlar Sayın Gökçek’i, yıpratmaya yöneliktir" diye konuştu. Civan, mevcut belediye bürokratlarıyla çalışmaya devam edip etmeyeceği konusunda ise şunları kaydetti:

"Bir toplantıda, bürokratlarımıza kendileriyle çalışmaya devam edeceğimi söyledim. Yeter ki bana ayak uydurun ve performansıma uyun dedim. Bazen bürokraside yüz eskimesi, bıkkınlık, bezginlik olur. Bunu hissettiğim an, eğer Sayın Gökçek uygun bulursa, o yöneticiyi çağırır, kendisini başka bir yerde değerlendirmek istediğimi söylerim. Gökçek’in tasvip etmediği kimseyi görevden almam."

Belediye iş kapısı

Göreve geldiği 1,5 aylık sürede 6 binden fazla kişinin iş başvurusunda bulunduğunu belirten Civan, "Devlet olarak bu soruna bir çözüm bulmalıyız" dedi. Civan, genel sekreterlik görevini 12 Martta devraldığını, bu tarihten itibaren belediye personeli ve bürokratlarla sık sık bir araya gelerek sorunlarını dinlediğini, isteklerini ilettiğini söyledi.

Diğer taraftan vatandaşlarla da görüşmeler yaptığını belirten Civan, görev yaptığı 1,5 aylık sürede en çok iş talepleriyle karşılaştığını kaydetti. Civan, her gün 200 kişinin belediyeye gelerek iş başvurusu yaptığını bildirdi.

Civan, bugüne kadar iş talebinde bulunanların 6 bini aştığına dikkati çekerek, devletin bu soruna bir çözüm bulması gerektiğini vurguladı. "Vatandaşta, 'devlet kapısında bir iş bulup kendimi kurtarayım' şeklinde bir düşünce var, bu yanlış" diyen Civan, bu anlayışın değiştirilmesi için özel sektördeki iş olanaklarının artırılması gerektiğini kaydetti.

Civan, belediye olarak bunun gerçekleştirilmesi için küçük ve organize sanayi sitelerinin yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini, bu yönde bazı projeleri uygulamaya başladıklarını anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/genel-sekreterden-ilginc-aciklama_68609.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!