Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GE’nin Yeni 2.75-103 Rüzgar Türbini Hollanda’da Hizmete Girdi

GE’nin ilk 2.75-103 rüzgar türbini kısa süre önce Hollanda’nın Wieringermeer şehrindeki Hollanda Enerji Araştırma Merkezi (ECN) rüzgar çiftliğinde hizmete girdi. Elektrik sistemine yönelik geliştirilmiş özelliklere ve GE’nin 50,2 metrelik patentli pervane tasarımına sahip olan yeni türbin, 2.5-100 türbine oranla 7,5 m/sn ile yıllık enerji

euractiv.com.tr
GE’nin Yeni 2.75-103 Rüzgar Türbini Hollanda’da Hizmete Girdi

GE’nin ilk 2.75-103 rüzgar türbini kısa süre önce Hollanda’nın Wieringermeer şehrindeki Hollanda Enerji Araştırma Merkezi (ECN) rüzgar çiftliğinde hizmete girdi. Elektrik sistemine yönelik geliştirilmiş özelliklere ve GE’nin 50,2 metrelik patentli pervane tasarımına sahip olan yeni türbin, 2.5-100 türbine oranla 7,5 m/sn ile yıllık enerji üretiminde (YEÜ) yüzde 9’un üzerinde artış sağlıyor. Bir adet 2.75-103 rüzgar türbini ile yaklaşık 2000 ev için enerji temin edilebilmekte.

GE Avrupa Yenilenebilir Enerji  Genel Müdürü Stephan Ritter, “Geçen yıl tanıttığımız yeni 2.75-103 rüzgar türbininin ilk örneğini tam olarak işletmeye aldık ve bu yaz elektrik temin etmeye başlayacak şekilde hazırladık.  Bu ürün portföyümüzde önemli bir gelişmeyi temsil ediyor. 2.75MW türbinin ana tasarımı 2.5 MW serisine dayanmaktadır ve bu seri üzerinde, evrimsel ürün stratejimizi, yani müşterilerimiz için kanıtlanmış performans ve güvenilirliğin üzerine ekleyerek değer oluşturma stratejimizi yansıtan bazı küçük elektriksel değişiklikleri içermektedir” dedi.

GE’nin 2.75-103 ürünü, GE’nin aerodinamik alanındaki en yeni gelişmeleri, daha düşük gürültü üretimi ve güçlü performans sunan 50,2 metrelik tescillipervane tasarımını kullanıyor. 103 metrelik rotora sahip yeni rüzgar türbini, IEC* Sb ve DIBT WZ2 standartları için optimize edilmiş. 75, 85 ve 98 metre göbek yüksekliğine sahip 50 ve 60 Hz uygulamalarda kullanılabilmekte.

GE’nin tüm dünyada sunulan 2,5 MW serisi türbini 1.5MW serisi platformun kanıtlanmış performansı, kullanılabilirliği ve güvenilirliği üzerine inşa edilmiş. Düşük rüzgar hızlarında bile kullanılabilen ve çok farklı rüzgar sahalarında uygulanılabilen bu türbin modeli dünyanın en büyük projelerinde yer almakta: Cogealac rüzgar çiftliğiyle birlikte Avrupa’nın en büyük kıyı projesini oluşturan CEZ Romanya’nın Fantanele projesinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Oregon eyaletinde inşaatı devam eden Caithness Energy’nin Sheperds Flats rüzgar projesinde kullanılmaktadır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/genin-yeni-2-75-103-ruzgar-turbini-hollandada-hizmete-girdi_86326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!