Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Geri Dönüşüm Üssü Uşak Teşvik İstiyor

Türkiye'nin geri dönüşüm üssü olan, ekonomiye ve doğaya olumlu katkılar sağlayan Uşak, çevre teşviği istiyor. Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen atıkları ekonomiye kazandırırken, çevre yarasının sarılmasına da destek veren Uşaklı geri dönüşüm sanayicileri, sektörde bazı indirim ve kolaylıklardan yararlanmak istediklerini söyledi. AK Parti

Yeni Asır GazetesiTürkiye'nin geri dönüşüm üssü olan, ekonomiye ve doğaya olumlu katkılar sağlayan Uşak, çevre teşviği istiyor. Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen atıkları ekonomiye kazandırırken, çevre yarasının sarılmasına da destek veren Uşaklı geri dönüşüm sanayicileri, sektörde bazı indirim ve kolaylıklardan yararlanmak istediklerini söyledi. AK Parti Uşak Milletvekili Nuri Uslu, sanayicinin bu isteğini TBMM'de gündeme getireceğini belirtti.

Meclise sunacak

Atıkların ekonomiye yeniden kazandırılması, Uşak'ta sektör haline geldi. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin birçok kentinden kamyonlarla gelen atıklar, ekonomiye yeniden kazandırıldı. Her gün 60 kamyon pet şişe, elyaf ve kauçuk işlendi. Tekstil hammaddesi, futbol sahası ve yollara dönüşen atıklar, çevreyi de büyük bir sorundan kurtardı. Atıklar ekonomiye kazandırılırken, devlet bertaraf derdinden de büyük ölçüde kurtuldu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da bu konuyla ilgili mektup yazan sanayiciye AK Parti Milletvekili Nuri Uslu'dan destek mesajı geldi. Konuyu TBMM'de gündeme getireceğini ve çevreyi koruyan sanayiciye teşvik isteyeceğini ifade eden Uslu, "Geri dönüşüm sektörü çağımız için çok önemli. Sanayici sıfır değeri olan malzemeleri ekonomiye kazandırıyor. Sektöre teşvik için çalışmalarımız var. İlgili bakanlıklara konuyu ilettik. Ayrıca TBMM'de geri dönüşüm sektörünü gündeme getireceğiz" diye konuştu.

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/geri-donusum-ussu-usak-tesvik-istiyor_85402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!