Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Gezi İçin Referandum Hukuku Görmezden Gelmektir”

Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı heyetiyle görüşmesinin ardından Hüseyin Çelik'in referandum sinyali vermesine Taksim Dayanışması'ndan tepki geldi. Şehir Plancıları Odası İstanbul Başkanı Tayfun Kahraman, ‘Halihazırda bu projeye dair alınmış bir yürütmeyi durdurma kararı var, meselenin bu şekilde masaya koyulması hukuku görmezden gelmektir” dedi.

yapi.com.tr
“Gezi İçin Referandum Hukuku Görmezden Gelmektir”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, Ankara ’da görüştüğü Gezi Parkı heyetine park konusunda referanduma gidilebileceğini açıklaması İstanbul ’da tepkiyle karşılandı. Taksim Dayanışması’nın bileşenlerinden Şehir Plancıları Odası İstanbul Başkanı Tayfun Kahraman, ‘Halihazırda bu projeye dair alınmış bir yürütmeyi durdurma kararı var, meselenin bu şekilde masaya koyulması hukuku görmezden gelmektir. Şehircilik bilimsel bir konudur, bu kanserli bir hastayı tedavi etmek gibi bir konuda referanduma gitmeye benziyor… Taksim Dayanışması’nın talebi bellidir, Gezi Parkı’nın park olarak kalacağının deklare edilmesini beklemektedir’’ diye konuştu.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre Taksim Platformu’ndan Mimar Korhan Gümüş de “İhaleyle verilmiş projeye referandumla karar verilmesi mimarlık tarihine geçer. Şehircilik ve mimarlık muhakeme işidir, bunu referandum gibi bir süreçle çözmek mümkün değildir. Burada bir başka mimar da çıkıp ‘Burası Nişantaşı’na kadar yeşil vadi olsun, yaya bağlantılı olsun’ der, bizim önerimiz buydu, o zaman bu da referanduma sunulsun. Bu demokratik bir yöntem değildir” dedi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/gezi-icin-referandum-hukuku-gormezden-gelmektir_109668.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!