Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Gezi Temsilcileri: 'Referandum Sorulmadı!'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı ile ilgili heyetle görüştü. Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan akademisyen İpek Akpınar, "Gezi Parkı’nın park olarak kalmasının, şiddetin durdurulmasının vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz" dedi.

yapi.com.tr
Gezi Temsilcileri: 'Referandum Sorulmadı!'

Gezi Parkı ile ilgili olarak, referanduma gidilebileceği yönündeki hükümet kanadından gelen açıklamanın hatırlatılması üzerine Akpınar, "Bu konu bize sorulmadı. Hükümetin konuşulan çözümleriyle ilgili herhangi bir yetkimiz olmadığını söyledik" diye konuştu.

"Gezi Parkı, Park olarak kalmalı, şiddet durdurulmalı"

DHA'nın haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la biraraya gelen heyette bulunan İpek Akpınar, görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı’nın olduğu haliyle kalması ve şiddetin durdurulması yönündeki talepleri ilettiklerini belirten Akpınar şöyle konuştu: "İki hafta süren Taksim Gezi Parkı direnişi üzerine görüşlerimiz alınmak üzere Başbakanlık basın danışmanı tarafından dün akşam davet edildik. Pek çoğumuz bugün burada kapıda tanıştık. Diyaloğa inanan kişiler olarak bir iletişim kanalı açıldığını düşünüyoruz. Bizler, kimsenin sözcüsü, kimsenin temsilcisi değiliz. Bireyler olarak, sorumlu vatandaşlar olarak buradayız. Farklı meslek gruplarından, farklı sosyal ve kültürel eksenlerden görüşmelerimiz Taksim Gezi Parkı’ndaki deneyimlerimizi aktardık. Bugüne dek sunulan taleplerin bilincindeyiz. Gezi Parkı’nın park olarak kalmasını, şiddetin durdurulmasını vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz. Şiddetin tamamen sona erdirildiği bir ortamda, katılım sürecinin devam etmesini ümit ediyoruz. Gezi Parkı’nın bu bağlamda bir örnek teşkil etmesini umut ediyoruz. Bizim vatandaş sorumluluğumuzun şu an sona erdiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede yetkilileri ve sorumluları sağduyuya davet ettik."

"Referandum konusu bize sorulmadı"

Gezi Parkı ile ilgili olarak, referanduma gidilebileceği yönündeki hükümet kanadından gelen açıklamanın hatırlatılması üzerine İpek Akpınar, "Bu konu bize sorulmadı. Hükümetin konuşulan çözümleriyle ilgili herhangi bir yetkimiz olmadığını söyledik" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gezi-temsilcileri-referandum-sorulmadi_109671.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!