Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Göcek Hills ve Vineyard Villas’da Önce Tatil Yap Beğenirsen Satın Al

İstanbul’da Galata, Beyoğlu ve Cihangir semtlerinde yıpranmış tarihi binaları satın alarak, restore ettikten sonra kiralayan İngiliz ortaklı gayrimenkul yatırım şirketi Galata AŞ, Göcek'te de proje aşamasındaki iki villa projesini satın alarak 20 milyon dolarlık bir yatırımla tamamladı. Galata AŞ’nin satış ve pazarlama çalışmaları başlayan Göcek

yapi.com.tr
4 Göcek Hills ve Vineyard Villas’da Önce Tatil Yap Beğenirsen Satın Al

İstanbul’da Galata, Beyoğlu ve Cihangir semtlerinde yıpranmış tarihi binaları satın alarak, restore ettikten sonra kiralayan İngiliz ortaklı gayrimenkul yatırım şirketi Galata AŞ, Göcek'te de proje aşamasındaki iki  villa projesini satın alarak 20 milyon dolarlık bir yatırımla tamamladı. Galata AŞ’nin satış ve pazarlama çalışmaları başlayan Göcek Hills ve Vineyard Villas projeleri 3 geceden 28 geceye kadar kiralanabiliyor. 34 villanın 8'ini kiralamaya ayıran Galata A.Ş geri kalanını ise satacak. Galata AŞ Yönetici Ortağı Sarp Tiryakioğlu, "Proje kapsamında belli sayıdaki villayı 3 ila 28 gün arasında kısa dönemli kiralayacağız. İsteyen burada villa satın alarak isteyen de villa kiralayarak, Göcek ’te tatil yapma fırsatı bulacak. Kiralayıp tatil için gelenler de beğendikleri villaları satın alabilecekler" diye konuştu.

Türkiye'nin 14 Özel Çevre Koruma Alanı'ndan biri olan Göcek'te gerçekleştirdiği iki villa projesinin satış ve pazarlama çalışmalarına başlayan İngiliz ortaklı gayrimenkul yatırım şirketi Galata AŞ, aynı zamanda Göcek'te yeni bir tatil anlayışı sunuyor. Satış ve pazarlama faaliyetlerini Hermes'in yürüttüğü 23 villadan oluşan Göcek Hills ve 11 villadan oluşan Göcek Vineyard da 3 geceden 28 geceye kadar kiralama imkanı da bulunuyor. 177-247 metrekare arasında değişen iki farklı tip villadan oluşan Göcek Hils'de satış fiyatları 420 bin eurodan başlarken, 7 gece için kiralama fiyatı 1100 eurodan başlıyor. 19- 257 metrekare arasında değişen ve 4 farklı villa tipinden oluşan Göcek Vineyard Villas'da ise satış fiyatlatları 325 bin eurodan başlarken,   7 gece kiralama fiyatı da 1000 eurodan başlıyor.2005 yılında İngiliz Fairmount Properties Limited ile Sarp Tiryaki ortaklığında kurulan Galata AŞ, İstanbul'da Beyoğlu, Galata ve Cihangir'de metruk haldeki binaları restore etmesiyle tanınıyor. "al-yap-kirala" olarak tanımlanan bir modelle faaliyetlerini sürdüren ve bugüne kadar 4 projeyi tamamlayan Galata AŞ, 3 projeye devam ederken, 3 yeni projeye de start verecek. Galata AŞ'nin Göcek'te gerçekleştirdiği Göcek Hills ve Göcek Vineyard Villas projeleri de inşaat aşamasına geldiğinde satın alınarak tamamlanmış. Yatırımcı şirket olarak bu iki projeyi satın alan Galata AŞ,  inşaatların yapım işini ise projeleri satın aldığı Set Yapı AŞ ile Kemer Yapı AŞ'ye yaptırdı.

ABD ve İngiltere’deki finansal kriz yurtiçi pazara yöneltti

Galata AŞ Yönetici Ortağı Sarp Tiryakioğlu, muhteşem koylarıyla özellikle yat meraklılarının vazgeçilmez yerlerinden biri olarak dünya çapında da adından söz ettiren Göcek’in  özellikle bölgeye yerleşen yabancılarla birlikte sadece yat turizminde uğrak bir yer olmaktan çıktığını anlatarak, gerçekleştirdikleri iki projeyle Göcek’te yat turizmi dışında tatil yapma fırsatı sunduklarını söyledi. Güçlü finansman yapıları sayesinde her iki projede de topraktan satış yerine bitmiş villaları satmayı tercih ettiklerini ifade eden Tiryakioğlu, “Her iki projemizde de belli sayıdaki villayı 3 ila 28 gün arasında kısa dönemli kiralamaya da karar verdik. İsteyen burada villa satın alarak isteyende villa kiralayarak, Göcek’te tatil yapma fırsatı bulacak. Kiralayıp tatil için gelenler de beğendikleri villaları satın alabilecekler” dedi.

Başlangıçta villaları yabancılara satmayı planladıklarına işaret eden Tiryakioğlu, ABD ve İngiltere’de baş gösteren finans krizinin de etkisiyle pazarlama ve satış çalışmalarını yurt içindeki A+kesime yönelttiklerini kaydetti.

Göcek Vineyard Villas

Göcek Vineyard Villas, çam ormanlarını korumak için 11 dönümlük arazinin 2.5 dönümüne 11 adet olarak konumlandırıldı. 4 tip olarak tasarlanan villaların büyüklükleri 191 m2 ile 257 m2 arasında değişiyor. Göcek Vineyard Villas zeytin ağaçlarıyla kaplı bir ormanın ortasında konumlandırılmış. Her evin bahçesinde jakuzili havuz, salonda şömine, açık otopark ve doğayı önünüze seren teras bulunuyor. Evlerin bodrum katları da spor, sinema, bilardo gibi etkinlikler için ortam sunuyor. Göcek Vineyard Villas’ın fiyatı villa tipine göre değişmekle birlikte 325.000 eurodan başlıyor. Kiralama fiyatları ise 7 gece için 1000 eurodan başlıyor ve fiyatlar seçilen villa ile konaklama süresine göre değişiyor.

Göcek Hills

13 dönümlük arazinin 5 dönümü üzerine inşa edilerek tüm villaların aynı Göcek koyu panoramasına bakmalarının sağlandığı Göcek Hills, bitişik ikiz evler ve daha geniş bir bahçeye sahip tek villalar olmak üzere iki seçenek olarak tasarlanmış. Arkada çam ağaçlarını, önde denizi gören yerleşim planına sahip bu villarının tümü 3-5 yatak odalı, geniş yaşam alanına sahip.Hepsinin çamlara bakan terasları, kendisine ait bahçesi, havuzu ve açık otoparkı var. Göcek Hills fiyatları villa tipine göre değişmekle birlikte 420.000 eurodan başlayan fiyatlarla satılıyor. Kiralama Fiyatları ise  7 gece için 1100 eurodan başlıyor ve fiyatlar seçilen villa ile konaklama süresine göre değişiyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/gocek-hills-ve-vineyard-villasda-once-tatil-yap-begenirsen-satin-al_61738.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • Alan sit alanı iskanı yok, firma Yahudi orjinli ingiliz?? Satışlarda tapu nasıl düşünün???B2 Hükümet değiştiği gün yerle bir YANITLA
  • çok hoş bahçede havuzun içinde jakuzi bunu bulanın zekasına hayran kaldım gerçekten.... YANITLA
  • daha fazla bılgı ve resım bulunmasını, daha acıklayıcı anlatım olmasını rıca ve tercıh ederım. YANITLA
  • Göcek HİLLS evlerinin deya planları ve tam konumları hakkında bilgi edinmek isterim.Konuyla ilgili geri dönüşünüzü bekliyorum. Saygılarımla serkantdorum@intercityrentacar.com YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!