Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Göcek Koyları Yeniden İhaleye Çıkıyor

Dalaman Orman İşletme Müdürlüğü, Göcek koyları Akbük, Taşyaka, Göbün ve Küçük Sarsala’nın 10 yıllığına kiraya verilmesi için ihaleye çıktı

yapi.com.tr
Göcek Koyları Yeniden İhaleye Çıkıyor

Orman Genel Müdürlüğü Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan ihale duyurusuna göre ihale 16-17 Eylül tarihinde yapılacak. İlanda 1,18 hektarlık ormanlık alanda Küçük Sarsala C tipi mesire yeri, 1,14 hektarlık ormanlık alanda Göbün C tipi mesire yeri, 1,04 hektarlık ormanlık alanda Akbük C tipi mesire yeri ve 1,93 hektarlık ormanlık alanda Taşyaka C tipi mesire yerinin işletme hakkının kiraya verilmesi işi kapalı teklif açık arttırma usulüyle ihale edileceği belirtildi. İstekliler tekliflerini, “tahmin edilen ilk yıl işletme hakkı kira bedeli” üzerinden arttırmayla verecek.

Muhammen bedeller belirlendi

Erdinç Çelikkan'ın Hürriyet Gazetesi'ndeki haberine göre kiralanacak koylardan Akbük için muhammen bedel 250 bin lira, Taşyaka için 200 bin lira, Göbün için 250 bin lira ve Küçük Sarsala için de 150 bin lira olarak belirlendi. İstekliler Akbük için 62 bin 500 lira, Taşyaka için 50 bin lira, Göbün için 62 bin 500 lira ve Küçük Sarsala için de 57 bin 500 lira geçici teminat verecek. Dört koy 10 yıllığına kiraya çıkarılacak. Koyların kiralanması daha önce de gündeme gelmiş ancak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri üzerine Muğla 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Davalık olan ilk ihalede koyların 29 yıllığına kiralanacağı belirtilmişti. Bakanlık söz konusu koyları, 9 Nisan 2014 tarihinde C tipi mesire yeri olarak tescillemişti.

Kapıdan kovuyoruz bacadan giriyorlar

TEMA Vakfı Muğla Temsilcisi Sergender Sezer, Göcek koylarıyla ilgili mahkeme kararına rağmen hukuksuzluğun devam ettiğini söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Şartnameyi değiştirmiş olabilirler. Koylarla ilgili bu ısrarlarını anlamıyorum. Muğla’daki bütün koyları vatandaşlara kapattılar. Şezlong fiyatları bile 10 TL’den başlıyor. Mücadele ediyoruz, dava açıyoruz. Kapıdan kovuyoruz ama bacadan giriyorlar. Bu ihale ile arka kapıdan dolanıyorlar. İhale süreciyle ilgili dava açacağız. Muğla’da dağ taş her yerde talan var. Muğla’da şezlong, şemsiye ve tuvalet paranız yoksa hiçbir sahili kullanamıyorsunuz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/gocek-koylari-yeniden-ihaleye-cikiyor_133686.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!