Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

‘Denizkondu’ Bozburun’da

Göcek Liman Başkanı'na Soruşturma

Denizcilik Müsteşarlığı, armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun 1999 yılından beri Göcek’in başta Sarsala olmak üzere çeşitli koylarında kalan, 800 metrekarelik denizkondusu My Fantasy konusunda gerekli yasal işlemleri yapmakla görevli olan Göcek Liman Başkanı Yusuf Toparslan hakkında soruşturma başlattı. Müsteşarlığın isteği üzerine İzmir Bölge

Hürriyet Gazetesi
Göcek Liman Başkanı'na Soruşturma

enizcilik Müsteşarlığı, armatör Kahraman Sadıkoğlu’nun 1999 yılından beri Göcek’in başta Sarsala olmak üzere çeşitli koylarında kalan, 800 metrekarelik denizkondusu My Fantasy konusunda gerekli yasal işlemleri yapmakla görevli olan Göcek Liman Başkanı Yusuf Toparslan hakkında soruşturma başlattı.

Müsteşarlığın isteği üzerine İzmir Bölge Müdürlüğü’nden bir heyet Göcek’e giderek, liman başkanı Toparslan’ın ifadesine başvurdu. Toparslan’dan "gemiye en son denetimin ne zaman yapıldığı", "denetim sonucu herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı", "My Fantasy göcek liman sınırları içinde uzun süredir bulunuyorsa, ne tür yasal izinlerin verildiği" konularında bilgi istendi.

Topaslan’ın telefonla gemi kaptanıyla yapılan görüşmeler dışında herhangi bir yasal işlem yapmadığı, kanunlara göre işlem yapmak yerine gerekli belgelerin tamamlanması için gemi kaptanını ikna etme yolunu tercih ettiği ortaya çıktı. Toparslan’ın ifadesinde, "uzun süredir çözülemeyen bir sorunu çözmenin çabasıyla hareket ettiğini" belirttiği bildirildi.

Müsteşarlık, ön incelemenin ardından müfettiş göndermeye karar verdi. Toparslan ile ilgili karar hafta başında gelecek olan müfettişin raporundan sonra belirlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gocek-liman-baskanina-sorusturma-_70250.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!