Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Gökçek, Arsenik Raporu İçin ODTÜ'yü Yıkma Budalalığına Kalkışıyor"

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ODTÜ'nün kaçak yapılar içinde olduğunu ve kaçak yapılarla ilgili düzenleme yapılmazsa, binaların yıkılacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e sert tepki gösterdi. Eryılmaz, ODTÜ ile imar problemlerinin çözüldüğünü ve imar izni verilmesine günler kaldığını belirterek, "Gökçek, kibrini ruhuna

Vatan Gazetesi
"Gökçek, Arsenik Raporu İçin ODTÜ'yü Yıkma Budalalığına Kalkışıyor"

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, ODTÜ’nün kaçak yapılar içinde olduğunu ve kaçak yapılarla ilgili düzenleme yapılmazsa, binaların yıkılacağını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek’e sert tepki gösterdi. Eryılmaz, ODTÜ ile imar problemlerinin çözüldüğünü ve imar izni verilmesine günler kaldığını belirterek, "Gökçek, kibrini ruhuna doldurup, oradan gözlerine aktarırken, bu kibrin gölgesinde ODTÜ’yü yıkma budalalığına kalkışıyor" dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Eryılmaz yaptığı açıklamada, ODTÜ'deki "uygulama imar planı, yapı ruhsatı ve iskan belgesi bulunmayan" binalarla ilgili, "Eğer kaçak yapılarla ilgili aykırılıklar düzeltilmezse bu yapılar yıkılacak. Yasa bunu emrediyor" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i, belediyeyi kişisel ihtiraslarının paravanı olarak kullanmakla suçladı. Ankara’da pek çok kamu kurumunun kaçak olduğuna dikkat çeken Eryılmaz, "Biz Çankaya Belediyesi olarak her şeyi hukuk içinde halletme arzusuna dayanarak, yasal bir başkent yaratmak için kurumlarla işbirliğine dayalı, onların imar durumlarına yönelik eksikliklerini işbirliği temelinde çözmek için uğraşıyoruz" dedi.

Bu çerçevede sadece ODTÜ ile değil, diğer üniversiteler ve kamu kuruluşlarıyla da yapıcı görüşmelerini ve yazışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Eryılmaz, şunları kaydetti: "Bunun sonucunda pek çok devlet kurumunun ve üniversitenin sorunlarını etap etap çözüyoruz. Hal böyleyken durduk yere pişmiş aşa su katma uzmanı Gökçek’in hırsla ve hışımla, binbir afra tafrayla ODTÜ’ye yüklenmek istemesinin altında bir çapanoğlu yatmıyor mu? Bu durumda bir bit yeniği aranmaz mı aranır? Elbette aranır! Çünkü ODTÜ ile de imar problemleri çözülmüş, imar izni verilmesine de günler kalmıştı."

Eryılmaz, ODTÜ’nün Kızılırmak suyuna ilişkin raporu nedeniyle Gökçek’in hedef tahtası haline geldiğini ifade ederek, "ODTÜ’lüler tutup Gökçek’in Ankaralılara içirmeye çalıştığı suda normalin iki katı arsenik tespit etmişler. Vay sen misin böyle yapan diyerek, Gökçek vurun abalıya misali ODTÜ’ye yükleniyor şimdi. Gökçek, kibrini ruhuna doldurup, oradan gözlerine aktarırken, bu kibrin gölgesinde ODTÜ’yü yıkma budalalığına kalkışıyor. Gökçek, Çankaya Belediyesi’nin ODTÜ’yle, diğer kuruluşlarla ve Büyükşehir Belediyesi’yle yaptığı onca yazışmayı bilmiyor mu? Elbette biliyor. Ama onun derdi bu değil. Sadece kendisinden olmayan herkesi tehdit etmeyi kenti yönetmek sanıyor" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-arsenik-raporu-icin-odtuyu-yikma-budalaligina-kalkisiyor_62605.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!