Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Gökçek Gitçek Sola Çek!’

Kendilerine "Gökçek Gitçek, Sola Çek" adını veren bir grup, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i yerel seçimler sonrası göndermeyi içeren bir mizansen gerçekleştirdi.

Radikal Gazetesi
1


Kendilerine "Gökçek Gitçek, Sola Çek" adını veren bir grup, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i yerel seçimler sonrası göndermeyi içeren bir mizansen gerçekleştirdi. Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde toplanan gruptakiler, üzerinde "15 yılda sıfır km metro, bu metro Gökçek’le bitmez, siz en iyisi eşeğe binin" yazılı dövizler açarak, "Gökçek gidecek, düm tek tek" şeklinde sloganlar attı.

Grup adına yapılan açıklamada, "Sevgililer Günü’nde Gökçek’i göndermek için alternatif bir protesto gösterisi düzenlendiği, gösterilerin 29 Mart’a kadar her cumartesi yapılacağı" belirtildi.

Daha sonra gruptakiler, "balon öyle patlatılmaz, böyle patlatılır" diyerek, yanlarında getirdikleri kalp şeklindeki balonları patlattı.Gruptakilerden biri, Melih Gökçek’e yazılan "veda mektubu"nu okurken, siyah pelerinli, yüzüne Gökçek maskesi takan bir kişi üzerinde "Ankara Büyükşehir Krallığı" yazan "Gökçek dolarları" dağıttı.

Gösterinin ardından Gökçek maskeli protestocu, "temsili eşeğe" bindirilerek bir süre alanda dolaştırıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-gitcek-sola-cek_66646.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Esas hezimet mizanseni 29 Mart'ta seçmen (vatandaş) tarafından aynı yerde o oyunculara oynattırılacak ve birileri alacakları % 8 - 9 oy oranı ile siyaset sahnesine partiyi ele geçirdikleri çeteleri ile birlikte veda yoluna çıkacaklar. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!