Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Gökçek Hukuk Tanımıyor

Sivil toplum örgütü temsilcileri ve yurttaşlar, parktaki eylemlerini sürdürmeye devam edeceğini açıklarken çalışmaların Belediye Meclisi onayı olmadan başladığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet Gazetesib>Melih Gökçek yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi, günlerdir eylemlere sahne olan ve yargıya taşınan ''Kuğulu Kavşak''ta yürütmeyi durdurma kararına karşın çalışmalara başladı. Sivil toplum örgütü temsilcileri ve yurttaşlar, parktaki eylemlerini sürdürmeye devam edeceğini açıklarken çalışmaların Belediye Meclisi onayı olmadan başladığı ortaya çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kuğulu Park'ın yanındaki katlı kavşak çalışmalarına önceki gece başladı. Ankara Nöbetçi İdare Mahkemesi'nden yürütmeyi durdurma kararı çıktığı günün gecesi geç saatlerde başlayan çalışmalarda, belediyeye ait iş makinesi Mısır Büyükelçiliği tarafından, Çankaya istikametindeki asfaltı kazdı. Atatürk Bulvarı'ndaki çalışma nedeniyle, yolun bu bölümünde, gidiş ve geliş istikameti dün ikişer şeride düşürüldü. Parktaki eylemlerin çalışmadan vazgeçilinceye kadar sürdürüleceği belirtilirken Gökçek'in Belediye Meclisi onayı olmadan kavşak çalışmasını başlattığı öğrenildi.

'Tepki gösterin'
Konuyu yargıya taşıyan Peyzaj Mimarları Odası'ndan Redife Kolçak, çalışmalar önceki gece başlamasına karşın kararın dün öğle saatlerinde Belediye Meclisi'ne sunulduğunu kaydetti. Kolçak, hem Kuğulu Park'a müdahale edilmesine hem de katlı kavşaklara karşı olduklarını dile getirerek tüm başkentlileri şiddetli direnç göstererek çalışmanın iptalinin sağlanmasına davet etti. Kolçak, ''Gençlik Parkı'na, Güven Park'a, Atatürk Orman Çiftliği'ne giriyor. Her yere giriyor bu adam. Çok sıkı şekilde karşısında durulması lazım. Ankaralıların tepkisini göstermesi lazım'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-hukuk-tanimiyor_47735.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!