Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kuğulu Park Kararı Yargıdan Döndü

Başkent Ankara'da Kuğulu Park eylemi devam ediyor. Çeşitli sivil toplum örgütleri ve Ankaralılar, Kuğulu Park'ın bir bölümünün trafiğe dahil edilmek istenmesini protesto ederken, Ankara Bölge İdare Mahkemesi parkla ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldı.

CNN Türk
Kuğulu Park Kararı Yargıdan Döndü

aşkent Ankara'da Kuğulu Park eylemi devam ediyor. Çeşitli sivil toplum örgütleri ve Ankaralılar, Kuğulu Park'ın bir bölümünün trafiğe dahil edilmek istenmesini protesto ederken, Ankara Bölge İdare Mahkemesi parkla ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldı. Ankaram Platformu'nun başvurusu üzerine alınan yürütmeyi durdurma kararına rağmen, sivil toplum kuruluşları protestolarını sürdürüyor. Çok sayıda Ankaralı, Kuğulu Park'ta toplanarak Büyükşehir Belediyesi'ni protesto etti.

"Kuğulu Park Ankaralılarca koruma altına alınmıştır" yazılı pankartlar taşıyan Ankaralılar, parkın çevresini alkışlarla dolaştı. Başkentlilere, aralarında Can Dündar'ın da bulunduğu bazı yazarlar destek verdi. Can Dündar, yürütmeyi durdurma kararının 'başarı' olduğunu söyledi.

Protestolar üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek bir açıklama yaparak, Kuğulu Kavşağı'na yapılacak geçitte Kuğulu Park'a müdahalenin söz konusu olmadığını söyledi. Ayrıca Belediye tarafından bazı yerlerde, Kuğulu Park'a müdahale edilmeyeceği, provokatif söylentilere inanılmaması konusunda uyarı pankartları asıldı.

Katlı geçit çalışmaları geç saate başladı
Bu arada Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kuğulu Kavşağı'na katlı geçit yapılması için çalışmalara gece geç saatlerde başladı. Çalışmalarda, belediyeye ait iş makinesi Mısır Büyükelçiliği tarafında, Çankaya istikametindeki asfaltın bir bölümünü kazıdı. Atatürk Bulvarı'ndaki çalışma nedeniyle, yolun bu bölümünde, gidiş ve geliş istikameti ikişer şeride düşürüldü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kugulu-park-karari-yargidan-dondu_47741.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!