Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek Krizi Büyüyor

Melih Gökçek’in adaylığıyla ilgili sıkıntı büyüyor. Parti içinde Gökçek yanlıları ve karşıtları Gökçek’in adaylığıyla ilgili yoğun kulis faaliyeti yürütüyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara milletvekillerinin nabzını parti yöneticileriyle alırken, milletvekillerinin büyük bölümü Gökçek’in yerine yeni bir adayla yerel seçime gidilmesi eğilimini

Cumhuriyet Gazetesi
Gökçek Krizi Büyüyor

AKP’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in adaylığıyla ilgili sıkıntı büyüyor. Parti içinde Gökçek yanlıları ve karşıtları Gökçek’in adaylığıyla ilgili yoğun kulis faaliyeti yürütüyor. Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara milletvekillerinin nabzını parti yöneticileriyle alırken, milletvekillerinin büyük bölümü Gökçek’in yerine yeni bir adayla yerel seçime gidilmesi eğilimini ortaya koydu. Erdoğan, bugün ve yarın 46 ilin milletvekilleriyle gruplar halinde bir araya gelerek görüşlerini alacak.

Melih Gökçek’in CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı tartışma programının ardından parti içinde Gökçek’in adaylığının zayıfladığı yorumları öne çıkmaya başladı. Ankara için yapılan anketleri beğenmeyen Başbakan Erdoğan’ın talimatı üzerine çapraz soruların yer aldığı yeni anket çalışmaları sürüyor. Anket sonuçlarının bu hafta sonuna kadar netleşmesi bekleniyor.

Erdoğan, eğilim yoklamaları yapılan ve henüz adayları açıklanmayan 46 ilin milletvekilleriyle bugün ve yarın gruplar halinde bir araya gelerek görüşlerini alacak. Erdoğan, Ankara milletvekillerinin nabzını parti yöneticileriyle aldı. Parti yöneticileri, Ankara milletvekilleriyle tek tek görüşerek Gökçek hakkında ne düşündüklerini, kimi aday olarak görmek istediklerini sordu. Ankara milletvekillerinin büyük bölümü Gökçek’in 3 dönemdir belediye başkanı olduğu ve yıprandığı, 29 Mart’a Ankara’da yeni bir isimle gidilmesini önerdiler.

Parti yöneticilerinin Ankara milletvekilleriyle, “Grup halinde görüşmede görüşlerini rahatlıkla dile getiremezler” kaygısıyla tek tek görüşmeleri dikkat çekti. Erdoğan’ın, Ankara milletvekilleriyle bir araya gelmeyi düşünmediği, ancak anket sonucuna göre gereksinim duyması halinde bir görüşme yapabileceği kaydedildi.

Parti içinde Gökçek’i isteyenler ile istemeyenlerin parti yöneticilerine yoğun kulis yürüttükleri öğrenildi. Bazı parti yöneticileri, Ankara milletvekillerine “Eğer Başbakan’la görüşürseniz Gökçek’i istemediğinizi söyleyin. Gökçek’in bu aşamadan sonra adaylığı partiyi yıpratır” yönünde mesaj gönderdiklerine dikkat çekiliyor. Ankara için, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ın adı geçiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-krizi-buyuyor_65263.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!