Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Gökçek: ODTÜ'den Yolu İstemeseler de Geçireceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikmen trafiğini rahatlatmak için ODTÜ’nün içinden yol geçirmekte kararlı olduklarını belirterek, “ODTÜ istese de istemese de biz bu yolu açacağız. Bir yasa var ve buna göre de yolları terk etmek zorundalar dedi.

Radikal Gazetesi
1 Gökçek: ODTÜ'den Yolu İstemeseler de Geçireceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Dikmen trafiğini rahatlatmak için ODTÜ’nün içinden yol geçirmekte kararlı olduklarını belirterek, “ODTÜ istese de istemese de biz bu yolu açacağız. Bir yasa var ve buna göre de yolları terk etmek zorundalar dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek yaptığı açıklamada, Ankara’da yapımı devam eden ve tamamlanan köprülü kavşak çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Gökçek, çalışmaların önemli bölgelerdeki büyük kısmının okulların açılmadan, bir kısmının da Eylül ayının ortalarına kadar tamamlanacağını kaydetti. Gökçek, inşaatların yıl sonuna kadar süreceğine dair yapılan söylentilerin gerçek dışı olduğunu kaydederek, “Bütün yıla 2 nedenden dolayı yayılamaz. Kış aylarında, sonbaharda ve ilkbaharda, özellikle okulların açık olduğu dönemde trafik çok sıkışır. İkinci neden de özellikle kış aylarında hava şartları çalışmaları engeller. Genel anlamda prensip olarak en güzel zaman Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos’turö dedi.

Konya Yolu üzerindeki Eti Köprüsü’nün eskidiğini ve köprüde daralma yaşandığını ifade eden Başkan Gökçek, bu yüzden köprünün yıkılarak yeniden yapıldığını söyledi. Başkan Melih Gökçek, “Buranın altından hızlı tren geçecek. O yüzden de alt yapının tamamlanması lazım. Biz, Celal Bayar Bulvarı’nı Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) içerisinden tren yoluna paralel olarak, Etimesgut’a kadar götüreceğiz dedi.

Başkan Gökçek, yıkılarak yeniden inşa edilen ve genişletilen Eti Köprüsü’nün Emniyet Sarayı tarafından gelen bölümünün 30 Ağustos-5 Eylül, diğer tarafının da 15-20 Eylül tarihleri arasında tamamlanacağını söyledi.

Köprünün yıkılarak yeniden yapılmasına ilişkin eleştirilere ilişkin ise Gökçek, “Birisini zengin etmek için illa köprü mü yıkmak lazım? Şu anda Ankara’da planlamada, ilk etapta yapılacak 50 tane köprü var. Öyle olsa onları yaptırırım diye konuştu.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-odtuden-yolu-istemeseler-de-gecirecegiz_63342.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Maalesef Ankara büyüyen bir başkent olmanın bedelini yeşil alanlarını feda ederek ödemek zorunda. Aksi takdirde trafik sorunu çözülemeyeceği için T.C.Merkez Bankası gibi bir çok kurumun İstanbul'a taşınması kaçınılmaz olur. Zira, trafik sorunlu bir başkent İstanbul karşısında bütün cazibesini yitirir. Sn. Belediye Başkanımızın da olaya bu açıdan baktığını zannediyorum. Kendisinin neden ODTÜ arizisinde gözü olsun? O arazileri cebine mi atacak? Adam hizmet yapmak istiyor hizmet...... Anadolu Bulvarının ODTÜ arazisinden güneye doğru devam ederek Konya Yolu ile birleşmesi ve o noktadan da Dikmen'in içlerine hatta Hoşdere Caddesine bağlanması halinde trafikte meydana gelebilecek rahatlamayı akl-ı selim araç kullanan herkes şimdiden kestirebilir ama arazi turşusu kurmaktan vazgeçemeyenler değil... İşte o zaman onlara söylenecek tek söz var: Madem bu milletin arazisini milletten esirgiyorsunuz ALIN ARAZİNİZİ BAŞINIZA ÇALIN ama şunu unutmayın yarın birgün başka belediye başkanı ya da seçilmiş değil bir atanmış başkan (Atom karınca misali)veya benzer bir despot gelir o araziyi olduğu gibi elinizden alır ve bari şuraya kadar bırakın diye gösterebilecek bir yolunuzun bile olmadığına dövünür durursunuz. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!