Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

''Gökçek Tarafından Övünülerek Açılan Alt Geçitlerin Hemen Hepsi Suyla Doldu''

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin, ''Ankara'da sağanak yağmur ulaşımı felç etti. Gökçek tarafından övünülerek açılan alt geçitlerin hemen hepsi suyla doldu'' dedi.

yapi.com.tr / AA
''Gökçek Tarafından Övünülerek Açılan Alt Geçitlerin Hemen Hepsi Suyla Doldu''

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkan Yardımcısı Ali Çetin yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ''çılgın projelerini gerçekleştirip Ankara'ya deniz getirdiği''ni ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'in, kentin sağlığı ve altyapısıyla ilgilenmediğini savunan Çetin, şunları kaydetti:

''Kentin alt yapısını yapmazsanız ve kentlinin gözünü boyamaya kalkarsanız ilk yağışta o boyalar dökülür. Ankara'da olan budur. Gökçek görevini yapmak yerine, Ankaralının parası ile sadaka vererek, yaz ortasında kömür dağıtarak, çocuklara top, bisiklet dağıtarak, arazi rantı yaratan göletlere para harcayarak gösterilerini sürdürmüştür.

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresini (ASKİ) denetleyen İçişleri Bakanlığının mülkiye müfettişleri, açıkladıkları raporlarda yatırım harcamalarının azaldığını, tüketim harcamalarının arttığını, yatırım harcamaları içinde yasa ile ASKİ'ye verilen görevler dışında yol, yaya alt-üst geçitlerin olduğunu belirtmişlerdir, ancak müfettişleri, ne Gökçek dinledi ne de İçişleri Bakanlığı raporun gereğinin yapılmasını istedi.''

Kentte alt geçitlerin suyla dolması, yollarda şelaleler oluşmasının ilk olmadığını, gereken alt yapı çalışmaları yapılmazsa son da olmayacağını belirten Çetin, ASKİ'nin bir an önce şehrin alt yapısını yenilemesi gerektiğini ifade etti.

Alt geçitlerde ya da yollarda kalarak mağdur olan, zarar gören tüketicilerin zararlarını Ankara Büyük Şehir Belediyesi'nden talep edebileceklerini de kaydeden Çetin, ''Çünkü tüketiciler ayıplı kamusal hizmet nedeniyle zarara uğramaktadırlar. 4077 sayılı yasa, ayıplı hizmet nedeniyle tüketicilerin uğradığı zararın tazminini öngörmektedir. Zarar gören tüketicilerimizin istemesi halinde kendilerine hukuksal destek konusunda yardımcı olunacaktır'' dedi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/gokcek-tarafindan-ovunulerek-acilan-alt-gecitlerin-hemen-hepsi-suyla-doldu_87925.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!