Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Göktaş Group Yeni Üretim Tesislerini Faaliyete Geçirmeye Hazırlanıyor

Göktaş Yapı ve Rede Yapı ile sanayi yapıları, iş merkezleri ve konut yatırımları yapan Göktaş Group, REDE ve GALENİT markaları ürünleriyle de yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteriyor. Yeni üretim tesislerini faaliyete geçirmeye hazırlanan Grup, showroomunda düzenlediği ürün workshopları ve eğitim programlarıyla da sektöre hizmet veriyor.

Göktaş Group Yeni Üretim Tesislerini Faaliyete Geçirmeye Hazırlanıyor

Göktaş Group yaklaşık 30 yıllık geçmişiyle birçok alanda yatırım ve faaliyetleri bulunan bir şirketler grubu. Göktaş Yapı ve Rede Yapı ile sanayi yapıları, iş merkezleri ve konut yatırımları yapan Göktaş Group, REDE ve GALENİT markalarıyla da yapı malzemeleri alanında üretim ve satış gerçekleştiriyor.

İstanbul Maltepe de E-5 yolu kenarındaki showroomunda ürünlerini sergileyen Göktaş Group, aynı zamanda infocenter olarak düzenlenen showroomunda, kimya mühendisi, malzeme mühendisi ve ürün yöneticisi çalışanlarıyla ürün workshopları ve eğitim programları düzenliyor. Önümüzdeki günlerde faaliyete geçirmeyi planladığı yeni üretim tesisleri ile kapasitesini artırmayı hedefleyen firmayı ve yaptığı çalışmaları Göktaş Group Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Çiftçi ile konuştuk…

Göktaş Group hakkında genel bilgi verebilir misiniz?

Göktaş Group,  temelleri 30 yıl önce inşaat sektöründe atılmış, ticari değerlerini yıllarca muhafaza etmiş, bugün, nano teknoloji, inşaat, enerji, boya ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. Grubumuz şirketleri, 90’lı yılların sonlarında ülkemizde hızla gelişen seramik sektöründe büyük bir boşluk oluşturan ve tamamen yurt dışına bağımlılık gerektiren seramik pigmenti üretimine Bursa’da başlamıştır. Yüzde yüz yerli sermayeyle kurulmuş olan şirketlerimizden teknolojik seramik yatırımları, Türkiye’nin İlk ve tek seramik-porselen-cam-emaye boya üreticisidir.

Son yıllarda ise büyüyen seramik atölyeleri, seramik kursları, çini atölyeleri, hobi faaliyetleri, sofra ve hediyelik eşya grubu gibi alanlarda, sırlar konusunda oluşan talebin, yurt dışı bağlantılı firmalar üzerinden giderilmeye çalışıldığını tespit ettik, ithalata bağlı büyüyen bu alanlarda da yatırımlarımız gerçekleşti.