Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Göldeki Kirlilik Belediyeyi Aştı

Gölbaşı’nda Mogan ve Eymir gölleri bir çevre felaketine doğru sürüklenirken, Gölbaşı Belediyesi’nde kurulan komisyonun hazırladığı rapor, olayın belediyeyi de aştığını gözler önüne serdi.

Hürriyet ANKARAölbaşı’nda Mogan ve Eymir gölleri bir çevre felaketine doğru sürüklenirken, Gölbaşı Belediyesi’nde kurulan komisyonun hazırladığı rapor, olayın belediyeyi de aştığını gözler önüne serdi. Raporda, "Belediyemizin imkanları ile Mogan ve Eymir Göllerinin sorunlarının çözülmesi mümkün gözükmemekte" denildi.

Gölbaşı Belediye Meclis üyeleri tarafından gündeme getirilen Mogan ve Eymir Gölü’ne ait sorunların tesbiti ve çözümü konusundaki komisyon raporu, belediye meclisine sunuldu. Raporda, Kızılırmak’tan Ankara’ya getirilen içme suyu, Mogan ve Eymir için kurtarıcı olarak değerlendirildi.

Belediyenin imkanları ile Mogan ve Eymir Göllerinin sorunlarının çözülmesinin mümkün gözükmediğinin açıklandığı raporda, "Belediyemizin alacağı bazı tedbirlerle göllerin kirlenmesinin önüne belli bir ölçüde geçilebileceği görüş ve kaanati komisyonumuzda oluşmuştur" denilerek, alıncak tedbirler, şöyle sıralandı:

"Su kesen deresi kanal içi temizliklerinin belli aralıklarla düzenli yapılması ve atıkların göle ulaşmasının engellenmesi, 2-Vatandaşlarımızda çevre bilincinin geliştirilmesi için çalışmalar yapılması, kanal boylarına uyarıcı levhalar konulması, belli aralıklarla gölün yüzeysel temizliklerinin yapılması, göl çevresindeki yerleşim yerlerinin ve işletmelerin atık sularının kontrol edilerek, göle akıtılmasının önüne geçilmesi, göl etrafındaki arazilerde yapılan ilaçlamada kullanılan nitrat, yüzey suları ile Mogan’a geçmekte olup, bunların önlenmesi, Doğal hayat merkezi olan sazlıkların bilinçsizce yakılıp kesilmesini önlemek."

http://www.yapi.com.tr/haberler/goldeki-kirlilik-belediyeyi-asti_56672.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!