Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Göltaş'ta Son Karar TMSF Lehine

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Göltaş Çimento ile ilgili olarak açılan davaların seyrine Borsa Başkanlığı’nın talebi üzerine açıklık getirdi.

Referans Gazetesiasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Göltaş Çimento ile ilgili olarak açılan davaların seyrine Borsa Başkanlığı’nın talebi üzerine açıklık getirdi. Açıklamada, Şevket Demirel, Nihan Atasagun, Muzaffer Çaylak, Suat Erişbal, Ali İhsan Balım ve Turgut Kutlu tarafından 23 Haziran 2005 tarihli Fon Kurulu kararının iptali istemiyle İstanbul 2’inci İdare Mahkemesi’nde açılan davanın yürütmenin durdurulması talebinin reddedildiği belirtildi.

Davacıların bu karara karşı yaptığı itirazın da İstanbul Bölge İdare Mahkemesince reddedildiği hatırlatılan açıklamada, ancak daha sonra, 12 Ekim 2006 tarihinde, İstanbul 2’inci İdare Mahkemesince, Anayasa’nın çeşitli hükümlerine aykırılık bulunduğu görüşüyle, dosyanın Anayasa Mahkemesi’ne gönderilmesine karar verildiğine işaret edildi.

Davacı tarafından Anayasa’ya aykırılık kararı nedeniyle yürütmenin durdurulmasının talep edildiği ifade edilen açıklamada, mahkemenin 27 Kasım 2006 tarihinde talebi kabul ederek yürütmenin durdurulmasına karar verdiği ifade edildi. Açıklamada bu karara karşı İstanbul Bölge İdare Mahkemesi nezdinde itiraz edildiği vurgulanan açıklamada, 21 Aralık 2006 tarihinde de mahkemenin itirazı kabul ederek yürütmenin durdurulması yönündeki kararı kaldırdığı anlatıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/goltasta-son-karar-tmsf-lehine_50817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!