Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Göngrich’ten İstanbul’u Gözlem Turu

Mimari bilgisini multimedya sanatları ile birleştirerek Berlin, Paris, Buenos Aires, Mexico-City, Los Angeles ve İstanbul gibi ziyaret ettiği şehir

NTV-MSNBC
Göngrich’ten İstanbul’u Gözlem Turu

b>Mimari bilgisini multimedya sanatları ile birleştirerek Berlin, Paris, Buenos Aires, Mexico-City, Los Angeles ve İstanbul gibi ziyaret ettiği şehirlerdeki deneyimleri üzerine projeler üreten Alman sanatçı Erik Göngrich, 9. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında gerçekleştireceği proje için veri toplamak amacıyla Ortaköy ile Levent arasında gezinti yaptı.

Göngrich, Ortaköy Camii girişinde yaptığı açıklamada, 3 yıl önce ‘Picnic-City’ isimli projesi için de 6 ay boyunca İstanbul’da kaldığını söyledi.
Bu yürüyüşte, hem geçen 3 yılda İstanbul’un geçirdiği değişimler, hem de eserinin temel odağını oluşturan şehirlilerin İstanbul ile olanilişkilerine dair izlenimleri elde etmek istediğini belirten Göngrich, bu gözlemin ardından ülkesine döneceğini, ardından tekrar gelerek 1 ay daha kalacağını ve projesinin ana hatlarının netleşeceğini bildirdi.
Önceki çalışmalarının da bu projenin ön ayağını oluşturduğunu ifade eden Erik Göngrich, “Bu çalışmamda ayrıca, gelecekte Avrupa Birliği’nin bir parçası olacak bir ülkedeki olayları, hem bir sanatçı,hem de bir mimar gözüyle inceleyeceğim” dedi.
Projesini 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nde sunacak olan Göngrich, Ortaköy’den Levent’e kadar sokaklarda dolaşarak, izlenimler edindi.

Mimari bilgisini multimedya sanatları ile birleştirerek Berlin, Paris, Buenos Aires, Mexico-City, Los Angeles ve İstanbul gibi ziyaret ettiği şehirlerdeki deneyimleri üzerine projeler üreten Erik Göngrich, görsel olarak ilgi çekici, duygusal ve sıcak bir dili tercih ediyor.
Alman sanatçı, fotoğraflar, çizimler, enstalasyonlar, kitaplar, turlar ve şehir halkıyla yaptığı sohbetler aracılığı ile bu kentlerde kamusal alanların nasıl kullanıldığını toplumsal ve estetik açıdan inceliyor.


http://www.yapi.com.tr/haberler/gongrichten-istanbulu-gozlem-turu_22886.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!