Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Google’a Sordum Temizdir Dedi

AKP’li Mersin İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Gül, nükleer santral konusunda bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığını, çevrecilerin halkı yanlış bilgilerle yanılttığını ileri sürerek “Dünyadaki en temiz enerji kaynağı nükleer santrallar. Bunların dumanı yok, isi yok” dedi. Gül, “Siz nükleer konusunda bilgiyi nereden edindiniz” sorusuna “İnternetten

Cumhuriyet Gazetesi
Google’a Sordum Temizdir Dedi

AKP’li Mersin İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Gül, nükleer santral konusunda bilen bilmeyen herkesin yorum yaptığını, çevrecilerin halkı yanlış bilgilerle yanılttığını ileri sürerek “Dünyadaki en temiz enerji kaynağı nükleer santrallar. Bunların dumanı yok, isi yok” dedi. Gül, “Siz nükleer konusunda bilgiyi nereden edindiniz” sorusuna “İnternetten araştırma yaptım” yanıtını verdi.

Rusya’nın Mersin’in Gülnar ilçesinde kuracağı nükleer santralla ilgili çalışmalar sürüyor. Personelini Silifke’de bir otele yerleştiren şirket, protestoların da hedefi oldu. Nükleer Karşıtı Platform ve Greenpeace üyeleri, Rus personelin kaldığı otelin önünde protesto gösterisi düzenledikten sonra, Bozyazı ilçesindeki belediye sahilinde “nükleere karşı direniş için çadır kampı” kurdu. AKP’li il genel meclisi üyeleri de konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Araştırmacı yönüm var

Gül, nükleer santralda iki bin kişinin çalışacağını da ileri sürdü, kontrolün Rusya’da olmasınıysa şöyle yorumladı: “Akkuyu nükleer santralının kontrolü Rusya’da olacak, çünkü biz o konuda, teknik açıdan yeterli değiliz. Kamyon aldık, kullanmayı bilmiyoruz diyelim. Şoförün yanına oturacağız, çıraklık ve kalfalık dönemini atlattıktan sonra kamyonu biz süreceğiz.”

İl genel meclisi üyesi Gül, bir gazetecinin, “Nükleer santral hakkında bu kadar ayrıntılı bilgiye nasıl ulaştınız? Partiniz ya da Enerji Bakanlığı eğitim mi verdi” şeklindeki sorusu üzerine ise “Partimiz ya da bakanlığımız eğitim vermedi. Ben iktisat mezunuyum. Ama araştırmacı bir yönüm var. İnternetten araştırdım. Nükleer projesine körü körüne inanmak yerine internetten geniş bir araştırma yaptım” dedi.

Çevrecileri yalancılıkla suçladı

• AKP Mersin İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Gül, basın toplantısında yaklaşık bir saat boyunca nükleer santralların tarihi, en çok nükleer santral kullanan ülkeler, santralların çalışma prensipleri, santralın maliyeti ve avantajları hakkında slayt eşliğinde sunum yaptı.

• “Nükleer konusunda bilen de, bilmeyen de konuşuyor” diyen ve çevreci örgütleri “yalancılıkla” suçlayan Gül, çevreyle ilgili kriterleri en iyi şekilde karşılayan enerji türünün nükleer santrallar olduğunu savundu. Gül, “Bunun bacası yok, dumanı yok, isi yok. Çevreciler nükleere karşı çıkacaklarına termik santrallara karşı çıksınlar, ben de onlara destek vereyim” dedi.

ETİKETLER: enerji
http://www.yapi.com.tr/haberler/googlea-sordum-temizdir-dedi_88567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!