Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Göreme Böyle Çile Görmedi

Peri Bacaları'nın, dünyada bir benzeri yok... Her yıl yüzbinlerce yabancı ve yerli turist Kapadokya'ya geliyor, bu dünya harikasını geziyor. Kapadokya'nın Göremesi'ne bugünlerde gelen yabancı turistler şaşkın, yerli turistler ise bu konuya biraz daha hazırlıklı.

Radikal Gazetesi
Göreme Böyle Çile Görmedi

Özellikle Japon turistler, sorun karşısında nereye gideceklerini bilemiyorlar. Çünkü onlar için sorun hayati. Haydi bu sorunu söyleyelim: Göreme Açıkhava Müzesi'nin "tek" tuvaleti var. Ama kapalı... Yetkililer, "altyapı sorunu" diyor.

Göreme Açık Hava Müzesi'nde, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilen erkek ve kadınlar tuvaleti, boruları tıkanınca kapatıldı.

Türkiye'nin kültür turizminde en odak merkezlerinden Kapadokya Bölgesi'nde en çok ziyaretçi akınına uğrayan Göreme Açık Hava Müzesi'nde 1986 yılında yaptırılan tuvaletin boruları yetersiz kalınca sık sık tıkanmaya başladı.

Bölgede el sanatları ürünleri satışı yapan esnaf, büyük borularının döşenmesi için hazırlanan projenin, bölgenin yapısal anlamda görünümünü bozacağı gibi nedenlere dayalı olarak Kapadokya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Müdürlüğü'nce iptal edildiğini bunun ardından, erkek ve kadınlar tuvaleti kapatıldığını anlattı. Tatilci ve turist gruplarının tuvalet ihtiyaçlarını müzenin hemen arkasındaki boş peribacalarının içerisinde giderdiğini anlatırken bunun Kapadokya'ya yakışmadığı vurgulandı. (dha)

http://www.yapi.com.tr/haberler/goreme-boyle-cile-gormedi_83837.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!