Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Ne Dedi Belediye Başkanları?

'Göreme'yi, Muhtar Heyeti Yönetecek'

1985 yılında Dünya Kültür Mirası listesine giren, Milli Park ve SİT alanı ilan edilen Göreme'nin belediyeliğinin düşürüldüğünü, köye dönüştürüldüğünü hatırlatan Değirmenci, şunları söyledi

Yeni Asır Gazetesizmir İl Genel Meclisi CHP'li üyesi Serdar Değirmenci, TBMM'nin gündemindeki belediyeler yasa tasarısı ile İl Özel İdare gelirlerinin artırılmasını yönelik tasarıyı "Seçim kazanmaya yönelik" çalışma olduğunu söyledi.

Dünkü toplantıda konuşan Değirmenci, tasarıyla, 3 bin 225 belediyeden 1147'sinin kapatılacağını hatırlatarak, "Büyükşehir sınırları dışında kalan belediyelerin personeli, malvarlıkları, borçları, alacakları ve her şeyi, Özel İdarelere devrediliyor. Bu yasa tasarısı hazırlanırken hiçbir İl Genel Meclisi'nin görüşü alınmadığı gibi, bu yasayı uygulayacak valilere de hiçbir şey sorulmamıştır. Bu bir dayatmadır" diye konuştu.

2 milyon turist

1985 yılında Dünya Kültür Mirası listesine giren, Milli Park ve SİT alanı ilan edilen Göreme'nin belediyeliğinin düşürüldüğünü, köye dönüştürüldüğünü hatırlatan Değirmenci, şunları söyledi:

"2 milyon turistin ziyaret ettiği belediye, yasanın onaylanmasının ardından muhtar heyeti tarafından yönetilecek. Kapatılacak belediyelerin yanında özellikle İzmir'de yeni kurulacak belediyelerde sınırlar siyasal çıkarlara göre çıkılıyor. Bu sınırlar belirlenirken, o mahallelerde yaşayan yurttaşlarımız zorla ve coğrafi şartlara aykırı olarak, yıllardır bağlı olduğu ilçelerden kopartılıyor. CHP'nin daha önce iki kez Bayraklı'nın ilçe yapılmasını teklifini reddeden AKP'nin uygulamasına 'demokrasi' denilebilir mi?"

Değirmenci, AKP'nin İzmir'i kazanmak için çeşitli senaryolar hazırladığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başbakan, bazı sosyal demokratları partisine transfer edecek. Bunlar boşuna. İzmir asla başındaki kalpağı çıkarıp, türban takmayacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/goremeyi-muhtar-heyeti-yonetecek_60057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!