Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ne Dedi Belediye Başkanları?

Mithat Bereket, CNN Türk'teki (+)1 adlı programına dün Eminönü ve Kadıköy ilçelerinin belediye başkanlarını çağırmıştı. Selami Öztürk'ü başarılı bir başkan olarak tanırım. Nevzat Er Eminönü Belediye Başkanı, AKP'li. Onu dün ilk defa tele- vizyon ekranında gördüm. İki sakin, aklı başında, güvenilir yönetici.

Radikal Gazetesi/Hakkı DEVRİMithat Bereket, CNN Türk'teki (+)1 adlı programına dün Eminönü ve Kadıköy ilçelerinin belediye başkanlarını çağırmıştı. Selami Öztürk'ü başarılı bir başkan olarak tanırım. Nevzat Er Eminönü Belediye Başkanı, AKP'li. Onu dün ilk defa tele- vizyon ekranında gördüm. İki sakin, aklı başında, güvenilir yönetici.
Öyle partizan ağzıyla konuşmaya da tenezzül etmiyorlardı. Onları dikkatle dinleyip, merak ettiğim bu konuda biraz olsun bilgi edinmek istedim.
Başbakan Erdoğan, bu adrese dayalı nüfus sayımına önem verdi. Nüfusu düşük olduğu için komşu belediyelere bağlanacak belediyelerin gelirleri konusunda da tedbirler alındığını söyledi iki gün önce. Mesela güç durumda kalacak belediyelerden, yerel seçimlere kadar İller Bankası'na borç ödemeleri istenmeyecekmiş. Bu beyana Deniz Baykal derhal, mutat cevabını verdi:
– Yerel yönetimlerle ilgili kanun çıkar çıkmaz Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz!
Bizler, yani ahaliden olanlar bu söylenenlerden pek bir şey anlamıyoruz, desek bir tesiri olur mu?
Ben dün iki belediye başkanını televizyonda konuşurlarken dikkatle dinlemeye çalıştım. Vallahi de billahi de dediklerinin ne anlama geldiğini anlamadım. Ha biri şüpheci, diğeri iyi olacak, diyor. Artık bu kadarından siz ne anlarsanız!
Hüküm fıkrası: Biz giderek birbirimizin dilinden de anlamaz hale geldik.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ne-dedi-belediye-baskanlari_60064.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-835 I

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!