Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Göztepe Parkı’na Camiye ’Dur’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi arasında tartışmalara yol açan Göztepe Parkı’nın bir kısmının, dini tesis alanı olarak inşaata açılması ile ilgili İstanbul 5’inci Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Hürriyet Gazetesi
Göztepe Parkı’na Camiye ’Dur’

br/> İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kadıköy Belediyesi arasında tartışmalara yol açan Göztepe Parkı’nın bir kısmının, dini tesis alanı olarak inşaata açılması ile ilgili İstanbul 5’inci Bölge İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Kararda, dosyadaki bilgiler, belgeler ve bilirkişi raporu birlikte değerlendirildiğinde, Göztepe Mahallesi’ndeki taşınmazın bir bölümünün dini tesis alanı olarak belirlenmesine ilişkin dava konusu nazım imar planının, planlama tekniklerine, şehircilik ilkelerine ve kamu yararına uygun olmadığı sonucuna varıldığı belirtildi. Kararda, nazım imar planının dava konusu parsele yönelik bölümünde dava sonuna kadar yürütmenin durdurulmasına hükmedildiği bildirildi. Planların iptali için açılan davalar ise sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin karara yedi gün içinde itiraz etme hakkı bulunuyor. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, "Böyle olumlu bir sonuç bekliyorduk. İptal için de başvurmuştuk. Şimdi bu kararın da çıkmasını bekliyoruz. Bize göre konu kapandı" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/goztepe-parkina-camiye-dur_49064.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!