Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

GROHE Sıfıra Gidiyor

Enerji verimliliğini %24 artırıp sera gazı salınmalarını da %40 azaltan GROHE, Temmuz 2019’da tüm üretim tesislerini yeşil elektrik ile çalışmak üzere dönüştürdü. GROHE, önüne geçilemeyen CO2 salımlarını ise önümüzdeki yıl başlatacağı telafi projeleri ile dengeleyecek.

yapi.com.tr
GROHE Sıfıra Gidiyor

Sürdürülebilirlik, neredeyse 20 yıldır GROHE’nin kurumsal stratejisinin temel bir parçasını oluşturuyor. Global eksiksiz banyo çözümleri ve mutfak bataryaları markası GROHE, 2000’li yılların başında çevrenin ve kaynakların korunması amacıyla tüm ürün, süreç ve hizmetlerini sürekli olarak iyileştirmek için “sürdürülebilirlik prensipleri ve kılavuz ilkeleri”ni uygulamaya başladı. GROHE, o günden bu yana belirlediği yeni standartlar ile, çalışanları, tedarikçileri, müşterileri, süreçleri, ürünleri ve şirketin sosyal katkısını da içine alan 360 derece sürdürülebilirlik yaklaşımını uyguladı.

Sıhhi tesisat sektöründe 2020 yılına kadar karbon nötr üretime geçecek ilk büyük üretici olma hedefine odaklanan GROHE, taahhüdünü bir adım daha ileriye taşıdı. Temmuz ayında, “GROHE SIFIRA gidiyor” inisiyatifi kapsamında, dünya çapındaki beş üretim tesisinin tamamı ve Almanya’daki lojistik merkezleri, yeşil elektrik ile çalışacak şekilde dönüştürüldü. GROHE, Nisan 2020’de başlayacak yeni mali yılda hayata geçireceği iki telafi projesi ile de önüne geçilemeyen CO2 salımlarını dengeleyecek.

“Günümüz müşterileri  GROHE gibi üreticilerin sorumluluk alıp sürdürülebilirlik için daha fazla uğraşmalarını her zamankinden daha yoğun şekilde talep ediyor,” diyen Grohe AG CEO’su Thomas Fuhr, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yıllardır sadece akıllı, sürdürülebilir çözümler üretmek için, araştırma ve geliştirmeye değil, aynı zamanda büyük ölçüde kaynak tasarrufu sağlayan bir değer zincirine de yatırım yapıyoruz. GROHE SIFIRA gidiyor ile, artık tüm sektör için örnek oluşturuyoruz: Salımlardan gitgide daha fazla kaçınarak, bu mümkün olmadığında da, bunları dengeleyerek CO2 sorunu ile aktif şekilde mücadele ediyoruz.”