Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Grundig’e ABD’den Tasarım Ödülü

Amerika’daki Chicago Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından, 1950’den bu yana düzenlenen ve inovasyonla tasarımın sembolü olarak görülen ‘2008 Good Design’ ödülünü Grundig markalı Chameleon 2 18.5” LCD televizyon aldı.

Radikal Gazetesi
Grundig’e ABD’den Tasarım Ödülü

Amerika’daki Chicago Mimari ve Tasarım Müzesi tarafından, 1950’den bu yana düzenlenen ve inovasyonla tasarımın sembolü olarak görülen ‘2008 Good Design’ ödülünü Grundig markalı Chameleon 2 18.5” LCD televizyon aldı. Televizyonun, teknoloji, estetik, kalite ve fonksiyonellik gibi kriterlerin yanı sıra, özellikle kendi alanına getirdiği farklı tasarım anlayışının dikkate alınarak değerlendirildiği belirtildi.

Yarışmada bu yıl, global markalar ‘ürün tasarımı’ ve ‘grafik tasarım’ olmak üzere iki ana kategoride değerlendirildiler. Ürün tasarımı kategorisinde, 48 ülkeden katılan yüzlerce ürün; elektronik, otomotiv, aydınlatma, ofis ve ev mobilyaları başta olmak üzere 19 farklı alanda yarıştı. Grundig Chameleon 2  18.5” LCD televizyon parlak ve ince kabinleriyle odalarda farklı bir hava yaratıyor. 18.5” geniş ekran boyutunda sunulan Grundig Chameleon parlak kabiniyle çoklu dekoratif renk ve tasarım seçenekleriyle dekorasyona göre seçilebilen bir tasarım sunuyor.

Tasarım özelliklerinin yanı sıra, yüksek bir görüntü teknolojisine de sahip olan te-levizyonda ayrıca, opsiyon olarak sunulan USB girişiyle kamera, dvd player, hard disk gibi USB’li harici cihazlara kolay ulaşım imkânı da sağlanıyor. ‘Good Design’ tasarım ödülünü, Türkiye’den ilk defa geçen yıl da Grundig tesislerinde üretilen L serisi 32” LCD model televizyon kazanmıştı.

Öte yandan Arçelik’in kendi sınıfında dünyanın en az elektrik enerjisi tüketen, ilk ‘A No Frost buzdolabı’ Yeni Siyah Orbital modeli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Sanayide Enerji Verimliliği’ proje yarışmasında ‘En Verimli Ürün’ ödülünü kazanmıştı.

Siyah Orbital de ödül aldı

Arçelik’ten yapılan açıklamada, ‘Yeni Siyah Orbital 5088 NF’ buzdolabına değer görülen ödülün geçen hafta düzenlenen 1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu’nda verildiği ifade edilmişti. Yarışma kapsamında, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP) sınıfında toplam 14 endüstriyel işletmeye ait 35 proje, Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) sınıfında toplam 17 endüstriyel işletmenin enerji yoğunlukları ve Enerji Verimli Ürün (EVÜ) sınıfına başvuran toplam iki endüstriyel işletmenin ürünlerinin değerlendirildiği kaydedilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/grundige-abdden-tasarim-odulu_65990.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!