Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GS, TOKİ’den ’Konser Verilebilir’ Stat İstedi

GS yöneticileri, TOKİ yönetiminden Seyrantepe stadyumunun açık olması talebinde bulundu. Kulüp yönetimi bu taleplerini, "Gelir getirici bir stat olsun. Stat açık olursa, pop starlar konser verebilir" gerekçesine dayandırdı.

Hürriyet Gazetesi
GS, TOKİ’den ’Konser Verilebilir’ Stat İstedi

S yöneticileri, TOKİ yönetiminden Seyrantepe stadyumunun açık olması talebinde bulundu. Kulüp yönetimi bu taleplerini, "Gelir getirici bir stat olsun. Stat açık olursa, pop starlar konser verebilir" gerekçesine dayandırdı.

Galatasaray Yönetimi, projesini Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) üstlendiği Seyrantepe’de inşa edilecek yeni stadyumun "açık" olmasını istedi.TOKİ’den alınan bilgiye göre, GS Yönetimi bu talebini, "Pop starlar konser versin, kulübe gelir sağlayalım" gerekçesine dayandırdı. GS’nin halen maçlarını oynadığı Ali Sami Yen Stadı’nın TOKİ’ye devri karşılığında, Seyrantepe’ye yaptırılacak yeni stadyum projesinde "tapu bekleme" aşamasına gelindi.

TOKİ İKİ DEVİR BEKLİYOR
TOKİ yetkililerinin verdiği bilgiye göre, TOKİ, "gelir paylaşımı" esasına göre açacağı ihale için iki yerden "devir" bekliyor. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün Ali Sami Yen Stadı’nın tapusunu; Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün de Hazine arazisi olan Seyrantepe arsasını TOKİ’ye devretmesi gerekiyor. Ali Sami Yen Stadı, 10 yıl önce, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nce 49 yıllığına GS’ye devredilmişti. 120 bin metrekarelik Hazine arazisi için gereken temel "olur", Başbakanlık, Maliye Bakanı ve Bayındırlık Bakanlığı’ndan alındı. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden beklenen devir yazılarının gelmesi halinde TOKİ’nin ihaleyi açmaya hazır olduğu vurguladı. TOKİ’nin üst düzey bir yetkilisi, "Devirler gerçekleşirse, bu ay sonunda ihaleyi açabiliriz" dedi. .

15 DÖNÜM REKREASYON ALANI:
GS’nin Seyrantepe projesinin 120 milyon dolara malolacağı hesaplanıyor. TOKİ, gelir paylaşımı esasına dayalı ihale açacak. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar daha önce, "Bu stadyum için TOKİ en az 100 milyon avro harcayacak. Bunun için, bunun en az yüzde 50 fazlasıyla gelir getirecek proje uygulamamız lazım. Bu projeleri ancak (kaynak geliştirme) uygulaması çerçevesinde yapabiliriz. Uygulama yaparken kamuoyunda da tereddütler oluşmamalı" demişti. Ali Sami Yen Stadı’nın da yer aldığı 25 dönümlük arazinin 15 dönümüne rekreasyon alanı, 10 dönümlük kısmına ise kültür ve spor kompleksi, rezidans otel, kongre, turizm merkezleri ve otopark yapılması planlanıyor. Otel ve kongre merkezlerinden sağlanacak gelir, TOKİ’ye aktarılacak. Açılacak ihaleyi kazanan yapımcı firmanın gerçekleştireceği bu projelerden elde edilen gelir ile de Seyrantepe stadının gerçekleştirilmesi düşünülüyor. Şişli Belediyesi’nin yaptığı hesaplamalara göre, projenin 54-60 milyon dolarlık gelir, 26 milyon dolar da kar sağlaması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gs-tokiden-konser-verilebilir-stat-istedi_48682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!