Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

GS’den Talep Yok ama Versace Blok Aldı

Ali Sami Yen’in yerine yapacakları projede her parası olanın yer alamayacağını belirten Aşçıoğlu “Saygınlık bekliyoruz. Görüştüğümüz isimlerden biri Versace. Ama, GS’den hiç talep yok” dedi.

Milliyet Gazetesi
GS’den Talep Yok ama Versace Blok Aldı

Galatasaray Spor Kulübü, Seyrantepe’deki yeni stadyumu için geriye saymaya başlarken, yakında maziye karışacak olan Ali Sami Yen Stadyumu’nun arsası üzerinde yapılacak projede de adımlar atılıyor. Arsanın ihalesini kazanarak burada proje geliştirme hakkını elde eden Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu’nun açıklamaları, Selenium adını verdikleri projeden Galatasaray’dan hiç kimsenin daire almak için başvurmadığını ortaya koyarken, Versace’nin de aralarında olduğu dünya markalarının projeyle ilgili olduğunu gösterdi. Öncelikle, politikalarının, her parası olana daire satmak olmadığını belirten Aşçıoğlu, “Ancak saygın kişiler projemizde yer alabilir. Mesela, Versace, bizden bir blok satın almak istiyor. Kendi markasıyla bir rezidans yapmak istiyor” dedi.

‘Tek yabancı Versace değil

Bu arada ön taleple projenin neredeyse tamamen satılacağını vurgulayan Aşçıoğlu, yabancı ilgisini şu sözlerle anlattı: “Başta ABD olmak üzere yurtdışından pek çok isim ilgi gösteriyor projeye. Henüz netleşme olmadığı için daha fazla isim açıklamak istemiyorum. Projemiz 1.5 ay içinde netleşecek ve isimler de o dönemde açıklanacak.”

Aşçıoğlu’nun vurguladığı diğer nokta ise, Galatasaray’ın projeye ilgisizliği oldu. Aşçıoğlu, “Projeye, her yerden talep geliyor. Tabii, biz seçici davranıyoruz. Fakat, ne ilginçtir ki, Galatasaraylılar ilgi göstermedi. Zaten bundan sonra gelseler de geç kalmış olurlar” diye konuştu.

Ortağı Dünya Göz

Aşçıoğlu, projedeki ortaklarından biri olarak çocukluk arkadaşı olan Dünya Göz Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu’nu gösterdi. Aşçıoğlu, ayrıca diğer ortakları olan Torunlar ile birlikte çok güçlü bir grup olduklarını vurguladı.

Galatasaray yıkım yapmasın

Galatasaray Spor Kulübü ile yaptıkları görüşmeler sonucunda projenin inşaatına ne zaman başlayacaklarının da ortaya çıkacağını bildiren Yaşar Aşçıoğlu, iki plandan söz edilebileceğini ifade etti. Aşçıoğlu, “Stadı Galatasaray yıkarsa 1 Haziran 2011’de eğer biz yıkarsak ocak ayında başlamayı planlıyoruz. Stad yıkımı zor bir süreçtir. Galatasaray camiasının bu işle uğraşması bana göre yanlış olur. Kulübün hiçbir menfaati olmaz. Bizim menfaatimiz ise işe önce başlamak olur. Her iki durum da bizim kabulümüzdür” dedi.

Likör arazisiyle Ali Sami Yen'i birleştirdi

Ali Sami Yen Stadyumu’nun 34 bin 640 metrekarelik arsasını 461.5 milyon TL’lik teklifiyle kazanan, ardından TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’ın pazarlığıyla fiyatı 475 milyon TL’ye yükselten Aşçıoğlu İnşaat,  daha önce de Likör arsasının ihalesini kazanmıştı. Yaklaşık 26 bin metrekarelik arsaya ödenen bedel ise 307 milyon 500 bin TL’yi bulmuştu. Şirket, her iki arsayı da birleştirerek, buraya 100 bin metrekareyi aşkın inşaat yapabilecek.

Proje yok, ismi var, talep çok

Selenium için projenin henüz tam olarak şekillenmediğini, ancak, talep toplamaya başladıklarını belirten Yaşar Aşçıoğlu, “İstanbullu’ya yakışan estetik bir proje olacak. Zaten, ön ismini de ortağımız Torunlar ve kendi profesyonellerimizle belirleyeceğiz” dedi.

Diğer yandan, şu ana kadar gelen ön taleplerin yüzde 90’ının 1+1 dairelere yönelik olduğunu kaydeden Aşçıoğlu,  yatırım projesinin 300 milyon dolar olarak tahmin ettiği bu yeni projedeki fiyatları ve satış politikasını ise,”Metrekare fiyatları proje netleşince belli olacak ancak asla fiyatta uçmayacağız. Hepsini satacak kadar talep topladık diye fiyatı asla şişirmeyi düşünmüyoruz. Satışa çıktığımız anda inanıyorum ki yüzde 200 talep toplamış olacağız” sözleriyle anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gsden-talep-yok-ama-versace-blok-aldi_84231.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!