Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

GS’nin Yeni Yönetimi Riva Sorununu Çözmeye Çalışıyor

Galatasaray’ın daha yeni iş başı yapan yönetimi, Riva arsası ile ilgili icra takibi sorununu adeta kucağında buldu. Küçük bir borç yüzünden başlayan sorun çözülmeye çalışılıyor.

Milliyet Gazetesi/Fehim GENÇ
GS’nin Yeni Yönetimi Riva Sorununu Çözmeye Çalışıyor

alatasaray’ın yeni yönetimi iş başı yapar yapmaz, bir icra sorunu ile uğraşmak zorunda kaldı. Eski bir borç - alacak davasından kaynaklanan sorunun çözümü için görüşmeler yapılıyor.

İcraya neden olan borç, Ata Yatırım Menkul Kıymetler’in Galatasaray Sportif’ten 964 bin 672 dolarlık alacağı ile ilgili. İcra takibine uğrayan arsa ise kulübün Riva’daki 1 milyon 175 bin metrekarelik arazisi... Konut imarlı arsaya bilirkişi 146 milyon 875 bin YTL değer biçti. Borç, arsaya biçilen değerin yüzde 1’inden bile az. Bu nedenle kulübün yeni yönetimi, kucağında bulduğu bu icra takibini, borcu ödeyerek kapatması bekleniyor.

İcra işlemlerine göre borç ödenmezse arsanın açık artırmayla satışı 28 Nisan Pazartesi günü saat 14.30 ile 14.45 arasında yapılacak. Ata Yatırım Menkul Değerler, alacağına karşılık 2006 yılında İstanbul 8. İcra Müdürlüğü nezdinde icra takibi başlatmıştı. Riva’ya icradan satış bu işlemler sonucunda gündeme geldi.

Daha önce de satış gündeme geldi
Galatasaray’ın 120 milyon dolar civarında olduğu belirtilen borçlarını ödeyebilmesi için arsanın satışı birçok kez gündeme gelmişti. Galatarasay’ın Riva’daki arsasının yanındaki arsayı satın alan ve aynı zamanda Galatasaray Sportif’in ortağı olan QVT Fund da arsanın satılması için yönetime baskı yapıyordu.

2004 tarihli Riva Koruma İmar Planı’na tabi olan arsa, konut, ilköğretim alanı, park ve rekreasyon alanında kalıyor. İmar planına göre, arazide iki katlı ve maksimum büyüklüğü 200 metrekareyi geçmeyen villalar yapılabilecek.

Adnan Polat başkanlığındaki yeni Galatasaray yönetimi ise göreve gelir gelmez icra konusu çözümlemek için harekete geçti. Galatasaray kaynakları, “Tarafların ortak bir çözüm bulmak amacıyla görüşmeye başladıklarını” açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/gsnin-yeni-yonetimi-riva-sorununu-cozmeye-calisiyor_60511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!