Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Guernsey'li Madenciler...

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun, CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz'un soru önergesine verdiği yanıt, Türkiye'de maden arayan şirketlerin büyük çoğunluğunun yabancı sermayeyle kurulmuş şirketler olduğunu ortaya koydu.

Radikal Gazetesievre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun, CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz'un soru önergesine verdiği yanıt, Türkiye'de maden arayan şirketlerin büyük çoğunluğunun yabancı sermayeyle kurulmuş şirketler olduğunu ortaya koydu.

Bakan Eroğlu'nun verdiği bilgiye göre, Türkiye'de halen 82 yabancı ortaklı şirketin maden arama ruhsatı var. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre kurulmuş olan ve Türkiye'de maden arayan yabancı ortaklı şirketler arasında ise Belçika, Hollanda, Almanya, Avusturya, Fransa, İspanya, Yunanistan, İngiltere, İsveç, Norveç, Bulgaristan, İtalya, Danimarka, Lüksemburg, Macaristan, Romanya, Portekiz, Arnavutluk gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra, ABD, Kanada, Rusya, Çin, Hindistan, İsrail, Güney Kore Cumhuriyeti, Singapur, Irak, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai, Lübnan gibi ülkeler de bulunuyor.

Türkiye'de maden arayan yabancı ortaklı şirketler arasında Barbados, İngiliz Virgin adaları, ST Vincent, Cayman Adaları, Guernsey Adası gibi ülkeler de yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guernseyli-madenciler-_60271.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!